| Carnatel a întrebat:

Fumatul agraveaza o raceala? Scz pentru categorie intreb din curiozitate

Răspuns Câştigător
| Summer a răspuns:

Bine inteles. Fumul ala trece prin tot aparatul respirator si nu e destul ca dauneaza sanatatii in general, la o raceala poate influenta foarte mult, bine inteles in rau!

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da.
Fiindca fumatul afecteaza plamanii si prin urmare vei tusi mult mai mult si mai tare!

| SmoKKe19 a răspuns:

Nu cred ca o agraveaza...doar ca iti trece mai greu deoarece ai gatu` inflamat si fumul il irita si mai rau happy

| Diana_7761 a răspuns:

Depinde de la organism la organism. Daca u te simti altfel dupa ce fumezi.inseamna ca pe tine te afecteaza, dar nu este o regula sa agraveze fumatul raceaala. Stai chill :*>

| Carnatel explică:

Ca sunt racit de o saptamana si am funat si tot nu mai imi trece

ps am 17 ani nu 12

| maria_2617 a răspuns:

Mie din contra mi mai bine dupa ce fumez (daca sunt racita)