| darts01 a întrebat:

Funda.A folosit cineva o dieta sau a folosit suplimente naturale pentru cresterea libidoului si a erectiei,si daca da, care?

11 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Depinde ce problema ai, sau care este cauza pentru care ai ce spui scazute.Mergi la un medic bun,dar unu care se pricepe nu de aia gen vraci, is destui de astia, deci te duci si ala iti poate spune care ar fi cauzele, eventual iti si spune ce trebuie sa faci.
Poate fi ca si cauza infectii, testosteronul scazut, sau alte cauze necunoscute inca.Insa poti lua ceva dupa ce medicu stabileste un diagnostic.
Suplimentele naturale sau de care or fi ele nu-ti imbunatateste nimic, nici sportul ca n-are a face scula cu prefectura laughing ce legatura are sportul cu scula eu nu vad.
Multi barbati evita sa consulte un medic cand au astfel de probleme, mai bine prefera sa stea asa, chestie total gresita, o infctie de ex poate duce daca nu-i tratata la disfunctii permanente.Eu cred ca si barbati ar trebuie sa faca un control asa de rutina macar la 2-3 ani daca nu anual.Dar cum spuneam nu te duci pana nu ti se intampla, iar atunci cauti leacuri babesti, eviti doctorul cat de mult poti.Tu crezi ca pe aici stau doctori sa stie vara sa vada ce problema ai tu? Si stai linistit la medic nu-ti face ala nimic, iti ia urina asta prima si face un test rapid vede daca e ceva infectie. Daca nu-i trece la atele la hormoni dar la fel nu sta nimeni sati examineze tie scula laughing
Asa doara sa vorbim eu din cate a citit sunt in mare 2 cauze pentru ce spui tu.
1-infectie la nivelul prostatei sau vezicii urinare, in general in zona aia, caz in care infectia atinge nervi care trec prin acea zona si de aici lipsa libi doului si a erectiei, sau slaba dupa caz.
2-disfunctii aparute la nivelul sistemelor care asigura buna functionare a organului.In cazu asta nu prea sunt rezolvari, decat pilulele magice, viagra, cialis etc.
In oricare caz medicu va vedea care este cauza si atunci vei sti cum stai.Nu ai spus cati ani ai, asta conteaza macar asa si pentru o discutie numai.

| alina2k18 a răspuns:

Prefer limbilewinking date f bine laughing

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

E de rau daca ai ajuns doara asa sa fii satisfacuta laughing dar asta e, am mai intilnit o tipa de vreo 28 de ani la fe a spus ca no mai satisface decat limbile cum spui si tu laughing dar na se intampla n-ai ce face, e bine si asa.

| alina2k18 a răspuns (pentru relian):

Era vorba de cresterea libidoului. daca stii ce e ala laughing
Si da, uneori prefer limbile decat sex normal.
Plus decat un sex naspa si plictisitor mai bine ma frec eu.
Imi place sa ma las pe mana meawinking

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

Daca stu cei ala? Pai zii in romana pofta sa ai pofta sa-ti vina pofta de sex.Tu crezi ca daca ala are libidi ala cei mai zice scazut, mai are chef sa-ti dea tie limbi?laughing cred ca nu stii despre ce vorbesti, mai pune mana pe o carte sau citeste si altceva decat barfe pe net.Sa iti dea unu ce spui tu ala trebuie sa aiba pofta de asa ceva sa aiba chef, iar daca libidoul e scazut sau pe nicaeri te asigur ca o sa iti dai singura limbile alea cum spui laughing
Nu mai incurca avioanele cu submarinele ca da naspa laughing deci nu incurca libidoul cu preludiu laughing E grele pentru tine astea laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru relian):

Daca imi da niste limbi bune ii vine si lui poftawinking
Surprinzator [pentru tine ], pofta vine mancandwinking
Stii deja ce am in meniuwinking laughing)

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

Stai prost la capitolul asta te asigur. Pofta vine mancand daca organismul tau este in regula, daca sistemu digestiv este in regula normal ca pofta poate veni mancand.Dar daca ai cumva vreo dereglare de mai stiu eu care numai pofta n-o sa ai, cu cat manainci cu atata iti vine mai rau laughing am spus stai prost la capitolul cel putin informatii si anatomie organismului uman.Ca iti place tie ce spui aia e alta poveste.Sa ai pofta atunci, asta daca ai cu cine, daca nu dupa cum ai spus nu-i bai ca te rezolvi si singurica laughing Spor la treaba

| alina2k18 a răspuns (pentru relian):

M-am rezolvat un pic mai devremewinking
Merci pentru grija si urari laughing

| relian a răspuns (pentru alina2k18):

E bun, asta e daca merge de ce nu.Ma duc si eu sa ma rezolv nitel laughing zic ma duc sa alerg ca am amortit de tot, is ruginit laughing Hai la o alergare, sau nu mai ai cheef dupa, esti deja extenuata laughing

| DonGiani a răspuns:

Sportul este cel mai bun pentru creșterea libidoului

| DonGiani a răspuns:

Sportul