| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Ce metode naturale/alimente/orice natural in principiu ma poate ajuta sa cresterea libidoului? Am un libido foarte foarte scazut si imi afecteaza viata sexuala. Sunt femeie

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Ooh, imi pare rau sa aud asta. Cred ca ai nevoie de remedii pe baza de plante. Incearca aloe vera, maca si ginseng, am auzit ca sunt bune. Pe langa asta practica regulat exercitii fizice happy.

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cred ca in primul rand trebuie sa fii cu o persoana care te atrage dpdv sexual...iar acea persoana sa stie/sa vrea sa te stimuleze. Vrei sa spui ca daca vine cineva care-ti place si te atinge, te mangaie, te saruta, nu iti vine cheful de a duce lucrurile mai departe? happy

| Anonim5695 a răspuns (pentru wildthing):

Bun. Raspunsul tau ma face sa cred ca nu stii in totalitate ce presupune un libido scazut. Libidoul scazut are multe cauze: obseala, anumite boli, droguri, etc. Eu imi cunosc cauzele si aici am cerut posibilitati de remediere, nu diagnostic. Evita sa raspunzi la intrebari de care nu esti sigura, caci risti sa dezimformezi.

| wildthing a răspuns:

Tu esti cea care cere ajutor si apoi ai si tupeul de a "certa" persoanele care nu-ti raspund pe plac. Ai cerut "metode naturale"...ti-am dat un raspuns in conformitate cu ceea ce cred eu despre asta. Esti pe un site de internet, nu la vreo conferinta medicala. Daca vrei sfaturi dincolo de orice dubiu, cauta ajutor specialiat. Mi-e scarba de astea/astia ca tine!

| doctorandus a răspuns:

Conform prof. univ. dr. Christiaan Hamaker nu exista alimente afrodisiace. Usturoiul mareste potenta (doar la barbati) dar nu sporeste pofta de a face sex.

| Drimmero a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la medic si eventual un psiholog, sunt mult mai in masura sa te ajute.

| Celcestietot a răspuns:

Pe langa o alimentatie sanatoasa, asta tine de psihic.

| Anonim5695 a răspuns (pentru Celcestietot):

Ca sa raspund aici pentru toti. Am libidoul atat de scazut deoarece am diabet. Da, iau medicatie insa nu e suficient. Astept raspunsuri de "tratamente" naturale, nu stiu. Ceva plante care ajuta la cresterea libidoului?‍♀️

| Celcestietot a răspuns (pentru Anonim5695):

Ooh, imi pare rau sa aud asta. Cred ca ai nevoie de remedii pe baza de plante. Incearca aloe vera, maca si ginseng, am auzit ca sunt bune. Pe langa asta practica regulat exercitii fizice happy.

| Hammurabi a răspuns:

Ceai de urzică (băut în loc de apă) și suc de țelină (proaspăt stors, minim 50 ml, zilnic).
Primele efecte le vei simți cam în 6 - 8 zile.

| ywar a răspuns:

Sport, sport, sport si daca stai bine cu mansarda atunci ai si chef. Iti lipsesc cateva substante esentiale si atunci lucrurile nu sunt bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că în primul rând stilul de viață te-ar putea ajuta. Mănânci sănătos? Faci mișcare? Dormi bine?

| Anonim5695 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspuns mai jos

| Anonim5695 a răspuns:

Am pus foarte simplu intrebarea :"CE METODE NATURALE/ ALIMENTE MA AJUTA LA CRESTEREA LIBIDOULUI. Nu am cerut la nimeni diagnostice si alte prostii