| bombonica_4469 a întrebat:

Funda...am luat din greseala un anticonceptional "logest". Patesc ceva(ma refer daca imi opreste ciclu sau ceva de genu asta)ps:eu nu am luat niciodata anticonceptionale.

2 răspunsuri:
| amanda33 a răspuns:

O singura pastila?
nu cred ca are nimic. daca esti in perioada fertila scade dorinta de a face sex daca esti in apropierea menstruatiei e posibil sa intarzie 2 zile maxim dar nimic grav altceva. data viitoare fi si tu atenta.

| brinS a răspuns:

Daca este vorba doar de un comprimat ( o pilula), nu patesti nimic, atata doar ca ar trebui sa dai mai multe detalii la intrebarea ta ( e vb de o folie?) in ce context a fost acel ''din greseala'' Apoi, ar trebui sa spui daca erai /esti pe menstra cand ai luat, pentru ca in acel caz, poate produce o modificare a menstrei ( cantitate mai mica a scurgerii fata de normalul tau, de cat erai obisnuita, ori depinde de a cata zi a menstruatiei erai/esti, daca e la final, atunci da, se poate intimpla sa-ti scurteze durata) Insa de oprit ciclu dupa o pilula = un anticonceptional, NU! menstra= scurgerea de sange Ciclu= perioada intre doua menstre/ intre menstruatii Deci, daca poti veni cu detalii la intrebare voi incerca sa raspund cat mai exact! In principiu raspunsul este nu Precautie insa daca trebuie sa iei anticonceptionale ( altele) va trebui sa astepti o luna ( pina la menstra urmatoare) pentru a le administra!