| anonim_4396 a întrebat:

Funda.Am nevoie de ajutor,sau mai bine zis de un sfat.Sper sa nu va plictisescbig grin Anul trecut mi-a placut foarte tare de un baiat...el dadea semne ca ma place dar prin sem 2 i-a spus unei fete ca o place si ii placea si ei de el.in fine pana la sfarsitul anului cica se placeau unul pe altu da nu erau cmb.Asta vara m-am combinat (primul meu iubit) cu cineva.El e de la tara .Eu prietenelor mele nu le-am spus ca e de la tara dar prin minune baiatul a aflat ca am pr .el stia intr-un fel sau altul ca l-am placut si mi-a spus ca ma place. cu baiatul de la tara sunt de la inceputul verii dar tot am sentimente intr-un fel sau altul pentru celalalt baiat .NU vreau sa ma despart de pr meu pentru ca ar fi ca o batista si nu sunt genul.Nu stiu cum sa ii spun baiatului respectiv sa ma lase in pace...i-am povestit situatia dar continua sa se dea la mine si imi este frica sa nu ma desparta de iubitul meu .Precizez ca pe iubitul meu il vad doar in weekend iar pe celalalt toata saptamana.nu stiu ce sa fac si cum sa ma comport cu situatie.e delicata rau si nu stiu cum sa procedez.Vreo ideee? a si am uitat sa spun ca prietenul meu a aflat intr-un fel sau altul despre baiatul care se da la mine pentru ca m-a sunat o data o colega si a inceput sa turuie multe si a auzit pr meu si s-a suparat.HEEELLPP crying

2 răspunsuri:
| InnocentLoovee a răspuns:

Simplu, spune-i sa te lase in pace. Spune-i sa-si vada de viata lui.Cat despre prietenul tau adevarat, trebuie sa aiba incredere in tine ca nu o sa-l inseli si ca nu esti genul, daca nu te crede inseamna ca nu are incredere in tine si ca nu are nici un rost.

| DiaVp a răspuns:

Cand ala se mai da la tine, da-i una in cap sau unde vrei si-i zici sa te lase in pace, ca altfeli il lovesti in locul sensibil.Prietenul tau daca nu are incredere in tine, paraseste-l! Daca nu poate sa aiba incredere in tine, nu te merita.O relatie se bazeaza pe respect si incredere.
BAFTA(o sa ai nevoie)!