| YouMe a întrebat:

FUNDA! Am o micca intrebare: De ce prima oara cand faci sex e naspa? Adica tot aud lumea plangandu-se ca prima oara e naspa, dar nu stiu pentru ca nu am incercat, am doar 15 dar sunt curioasa de ce e rau prima data?

Răspuns Câştigător
| Decebal a răspuns:

Salut! e adevarat ce spune lumea... actul sexul este rezultatul a mai multor factori emotivi care de fapt impiedica starea de relaxare la nivel psihic, per prima oara e nașpa si din puțina cunostere a partenerului(sexul fiind de fapt o daruire de sine) mei e un factor nu mai putin important - varsta, deci cand si la ce varsta ai inceput viata sexuala, la 15 sau la 20, din dragoste sau din obligatie...si orice ar spune altii, actul sexual daca e facut din dragoste este o puternica traire emotinala care poate schimba radical personalitatea happy funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fete e cam naspa pentru ca le doare putin

| Th3BoY a răspuns:

Pentru ca nu sunte-ti obisnuiti si ati obosit aveti emoti sa nu afle cineva...
sau poate durerea happy
F U N D A?

| danutzadanydany a răspuns:

Buna.pai in primul rand trebuie sa stii ca prima oara nu este deloc placut dar mai depinde si de corpul fiecarei fete unele au himenul elastic si nu pierd sange nici prima oara nici urmatoarea data iar unele pierd sange pentru ca himenul lor se rupe e normal, gandeste-te ca ai o taietura pe piele si incerci sa maresti taietura.Nu te speria toate fetele trec prin asa ceva foarte important este si partenerul trebuie sa fie finut daca intelegi ce zic.totusi gandeste-te bine si protejeazate