| YukyTsukiyomi a întrebat:

Funda,buna...de curnad am plecat la bunicii mei in urma cu o saptamana si sa zic asa eu eram intr-un grup de prieteni si ma simteam cam sufocata de aceea am si acceptat sa plec, acum ma simt mult mai bine fiind la bunici.De curand am cunoscut si niste perosane noi, printre care si 2 baieti Amandoi par interesati de mine,cel putin unul stiu sigur! Mie imi place putin de celalalt, adica si el e foarte dragut cu mine imi bate apropouri dar nu prea apucam sa vorbim mult pentru ca atunci cand ne intalnim sunt amandoi cu prietenii lor(baieti) As vrea sa vorbesc mai mult cu ei in special cu cealalt I-am gasit facebook-ul dar fiin la tara nu cred ca intra este si el in vacanta la bunici, am inteles ca sta in oras cu mine.Numar de telefon nu pot sa fac rost de el asa de usor, ar parea ciudat, stiu unde sta dar stiti si voi cum e nu pot sa ma duc la el acasa si sa strig.As vrea sa stiu ce as putea face sa vorbim mai mult, sau despre ce nu prea avem lucruri in comun ne-am vorbit de 3 ori in toata viata si asta nu mai mult de 10 min.Chiar as vrea sa il cunosc mai bine, ce as putea face?

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Cere-i ID`ul.
Vorbeste cu el cat mai ai ocazatie, daca iti place.Cheama-l afara sa a plimbati,iat-i inima in dinti mergi la usa/geam sa te poata auzi ei "Hey, vrei sa iesim putin afara, doar noi,?"
Daca accepta, vorbeste cu el. Exprima-ti sentimentele, spune-i ca-l placi.

| MrAlex a răspuns:

Tragel de o parte si discutatiwinking faceti schimb de id.fb.skype :*

| YukyTsukiyomi explică (pentru MrAlex):

Usor de zis, greu de facutlaughing

| nesuferit a răspuns (pentru YukyTsukiyomi):

Trimitei un mesaj, printr'un porumbel, si il inviti noaptea la o plimbare romantica prin sat

| Zeref a răspuns:

Te duci la poarta so chiar asa vei face, strigi dupa el si oricine raspunde zici ca vrei sa vb cu el.Cand vine o fata la poarta nu e nimic,dar cand vin un baiat la o fata,incepe analiza si ancheta.Dar la tara cum se cheama lumea la poarta? Foloseste ceea ce se foloseste.Ii spui ce ai de spus, afli ce ai de aflat, pupat, imbratisat, plecatlaughing))

| Dariiiii a răspuns:

Pai parerea mea este ca cel mai usor este sa vorbesti pe net cu o persoana. Poate in realitate nu ai ocazia sau iti ete rusine. dar pe net esti doar tu cu el. Si mai vorbiti, dupa poti sa il inviti undeva, voi doi, printr-un parc ceva si daca face si el cativa pasi spre a va cunoaste mai bine, atunci ar fi momentul sa ii spui ce simti.happy Oricum cel mai bine ar fi sa ii spui ce simti fata in fata, sa ii vezi reactia si sa fie mai natural.:*

| Mihaela2 a răspuns:

Ti se pare acum putin complicat dar vei vedea ca pe parcurs va fi mult mai bine..eu iti zic sa mai iesi cu el seara si sa incerci sa te bagi in vorba cu el. daca si el te place sigur iti va raspunde..si incearca, discret, sa l inviti la o plimbare decat voi 2.atunci veti putea sa va simtiti in largul vostru si sa va cunoasteti mai bine si sa vedeti daca sunteti compatibili sau nu.

| cristi23fcsb a răspuns:

Ideal ar fi sa-i ceri numarul de telefon, nu vad de ce ar parea ciudat din moment ce vrei sa-l cunosti mai bine.Stiu ca e destul de greu de facut, si mai usor de spus, insa poate o sa ai multe de castigat pana la urma, si nu o sa-ti para rau.