| petruta a întrebat:

Funda buna deci am o problema la scoala invat bine am media generala 9, 32 dar majoritatea profesilor imi scad din nota pe la teste fiindca scriu urat ce pot sa fac sa scriiu si eu frunos ca am incercat mi-am luat si pahare pe cap sa scriu frumos dar nici chiar daca scriu repede sau incet tot scriu urat ce pot sa fac ajutati-ma FUNDA scuze categoria

Răspuns Câştigător
| dulcykaLy a răspuns:

Fa exercitii si acasa, scriind incet! Pentru a-ti face scrisul asa cum trebuie, este important sa nu te grabesti, scrie incet, si exersand vei reusii,

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Important e sa scrii lizibil, nu'frumos'. Nimeni nu are voie sa iti scada nota doar pentru ca nu le convine lor scrisul tau.Bine daca scrii de parca ai face-o cu picioarele si sunt pasaje pe care nu le inteles da, atunci e o problema.In rest,nu au voie si nici motive sa faca treaba asta,care poate fi catalogata si ca un abuz. Vorbeste cu diriginta/dirigintele, iar daca nu se rezolva apelezi la director, apoi la consiliul judetean.

| Castiel a răspuns:

Odata ce ai invatat sa scrii asa ramai GREU te schimbi,depinde de firea ta... si eu scriu urat dar nu am probleme cu profi despre asta, si chiar daca as avea, las injura in timp ce i-as spune ce si cum si sa isi scoata capul din cur!

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Si eu am o problema cu scrisul deoarece scriu cu pixul.
Incearca sa schimbi instrumentul de scris big grin

| Honeybunny a răspuns:

"inveti" sa scrii de la inceputhappy te uiti atent la literele de mana si cele mici si majusculele si incerci sa le faci exact cum ti'a aratat dna invatatoare in clasa intai. le exersezi asa si dupa aceea incerci sa scrii cel putin citetz ca sa nu mai ai probleme din aceasta cauza:*

| lauracraciun a răspuns:

Pai dupa parerea mea ia alfabetul de la capat.stiu ca nu prea e pentru varsta ta dar e eficient cred.iei fiecare litera si scrii o pagina de caiet mic si apoi incepi sa scriii propozitii.la inceput nu te grabi.trebuie sa ai rabdare.iar apoi scrii din ce in ce mai repede.iar cand vezi ca scrii iar urat scrii mai incet si maresi ivteza incetul cu incetul bafta si spor la invatatwave

Răspuns utilizator avertizat
| Sentinel a răspuns:

Poti sa faci plangere la director. Nu se exista asa ceva nicaieri, sa iti scada nota pentru scris. Vor doar sa te motiveze, dar nu poti sa scrii frumos daca asa te-ai invatat din clasa I. Plangere-reclamatie la director si se rezolva. Daca nici directorul nu te ajuta mergi la inspectoratul judetean.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci profesorii sunt niste retardati.important ii ce spui in teste, nu in ce fel faci bastonashele.

| Deutttzzaaaa a răspuns:

Fă exerciţii acasă.Eu am 3 scrisuri şi mă descurc.