| Juliandra00 a întrebat:

Hey! Stau in banca cu un coleg care de altfel este si prietenul meu cel mai bun. El ma place si eu il plac pe el dar deocamdata nu e cazul pentru mai mult. Inainte sa plec intr-o vacanta eram ok. Raspundeam la ore, luam 10 mai mereu, invatam ok dar de cand m-am intors imi este rusine sa raspund, mi-e frica sa raspund, din cauza colegului de banca fiindca nu vreau sa creada ca sunt proasta si nu invat (si a profesorilor) dar totusi nu vreau sa ma mut din banca, vreau sa continui sa stau cu el. Lectiile nu-mi mai intra in cap si ma stresez foarte tare fiindca urmeaza teza, teste, etc. Mai nou am luat si prima mea nota de 5 care mi-a stricat toata media si imi este si urat sa mai merg la scoala iar eu inainte mergeam de drag la scoala. Ce as putea face? Ceva sfaturi? (Nu ma luati la misto va rog)

Răspuns Apreciat de Editori
| Extr3meLife a răspuns:

Nu te teme! Totul o sa fie ok, nu e cazul sa iti bati capul cu notele ca si eu aveam numai 9 si 10 la toate materiile pana cand am luat ieri 4 la mate.Trebuie doar sa te redresezi putin, daca te panichezi ca nu o sa stii nimic pana la teza nu rezolvi problema, invata si repeta lectiile cate putin si cu folos, nu iti baga pe gat 5 lectii pe zi ca nu rezolvi nimic, nu le poti memora pe toate si sa le si intelegi.Inveti una azi, una maine, pai maine iei o pauza si tot asa.O sa vezi ca nu o sa fie nimic rau

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sa stii ca notele nu reflecta inteligenta. Nu trebuie sa te temi ca te faci de ras. Toti gresim si e ok.

| sierra1 a răspuns:

~ imi este rusine sa raspund...sa creada ca sunt proasta... Ceva sfaturi?~

știi cum se zice: ia o doză de miserupism

| 1997onur a răspuns:

Cine te ia la mișto e un nenorocit asta sa fie clar.

Pai totul e clar îți este frica ca o sate creda prosta cineva din clasa dacă răspunzi greșit la materi sau la câteva întrebării din clasa tot tu spui ca te stresezi din cauza ca urmează teza eu spun sate calmezi și sa nu te mai stresezi din atâta ca nu-i capăt de lume un 5 daca îți arat eu notele mele faci infarct mi-a fost greu sa întru la Harvard offff ani mei de liceu nu te mai stresa nici capăt de lume nu este un 5 e clar ca e presiunea aia și frica aia de spune ceva greșit ca lumea o sate creda nu știu ce nu știu cum calm bro respira viata e frumoasa când ai dulciuri laughing))

nu te-am luat la mișto sa ști asa este felul meu de a fi asa sunt eu mai fac și glume uneori sper ca nu team supărat sau deranjat ai grija de tine bro e doar un 5 calm