| xXx_6966 a întrebat:

Funda! Cum sa.i demonstrez prietenei mele ca o iubesc cu adevarat?
Suntem de ceva timp impreuna. ne cunoastem foarte bine de oare ce prietenim de 2 ani. Si iata ca m.a pus sai dovedesc ca o iubesc cu adevarat. cum s.o fac? datsimi ceva idei / sfaturi.

9 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

Chestia asta nu se face in fiecare zi? adica. de ce are nevoie de o demonstratie speciala de iubire.

bah, i-o zic ca asta te inseala.

succes ghivol.

| bogdan72 a răspuns:

Fa si tu ceva romantic. Scoate-o la plimbare, du-o intr-un colt in care nu prea e lumea in parc undeva si spune-i "un discurs" intr-un mod sentimental care sa se incheie bineinteles cu "te iubesc". Acum normal ca nu trebuie sa fie ca atunci cand o ceri in casatorie, dar fa ceva prin care sa ii spui cat de mult a insemnat pentru tine in aceasta perioada, cum ti-a dat un nou sens vietii si un nou motiv pentru care sa te trezesti dimineata bla-bla. I-ai si un cadou (un lantisor ceva. vezi tu).

Răspuns utilizator avertizat
| alecsalecs a răspuns:

Nu mi place sa fiu dur in raspunsuri dar cu tine voi deveni! Deoare ce chiar ma suparat intrebarea ta! Si sa ti spun si de ce pe scurt la obiect! Adica sunte ti impreuna de doi ani iar prietena ta vrea sa i demonstrezi intr un fel sau altul ca o iubesti? Acum nu vreau sa devin Scotian"laughingDar cred ca doar faptul ca ea exista in viata ta trebuie sa inteleaga cit de mult o iubesti? Nu crezi? Sau este ca Toma necredinciosul prietena ta"laughingSi vrea dovezi? Cred ca ar trebui sa i spui doar atit ceea ce ti am spus eu mai sus! Iar daca vrei sa i dovedesti incearca prin ceva nu foarte ...in asa fel incit sa creada ca vrei doar sa o impresionezi! Si sa ti mai dau un sfat Acest lucru ar trebui sa te puna pe ganduri! Tu iei nu ar trebui sa ti arate si ea cit de mult te iubeste pe tine ci altceva! Sti ce anume? sa o intrebi cita incredere are in tine? Eu cred ca nu prea are incredere in tine asa de mult si de aceea ti a cerut acest lucru! Ori tu nu prea ii arati prin fapte cit de mult o iubesti apropo cind i ai cumparat ultima oara floarea iei preferata?( asta daca i place sa primeasca flori ca am auzit decurin ca sunt fete carora nu le plac sa primeasca flori}

| k_7073 a răspuns:

Nu ai cum, probabil vrea sa scape de tine si asa va avea un motiv

| k_7073 a răspuns:

Aaaa... si seniseviyorum e o proasta

| imitatiedeom a răspuns:

Mi` se pare o tampenie.

| roxyflory a răspuns:

Buna,cred ca ar trebui sa-i faci un cadou sa o atinga la inima sau compune o poezie probabil va merge in special ceva romantic pe mine asa mar cuceri cinevahappy

| zRainbowx3 a răspuns:

Sfatul meu : dragostea nu ar trebui cumparata cu cadouri frumoase sau scumpe... cel mai pretios cadou care nu il poti cumpara din magazin este dragostea ce i`o porti, daca nu si-a dat seama de asta inseamna ca vrea sa te incerce ca pe un fraier [ scuze expresia ] ca sa vada pana unde ajungi...
Vara mea i`a facut unu`i tip asa si nu s`a terminat bine... Dar l`am sfatuit si eu la fel cum te sfatuiesc pe tine si s`au impacat dupa ce i`a zis ca ii daruieste inima. bla, bla si etc. deci spune`i cu alte cuvinte ca`i daruiesti inima... =]