| APOSTOLVIVIANA a întrebat:

Funda! De la cate saptamani de sarcina incepe sa cada parul si sa te doara spatele? Cum faci diferenta intre burta de sarcina si cea normala?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In sarcina NU te doare spatele. Poate doar prin luna a noua daca ai activitate fizica intensa si obositoare.
De asemenea in sarcina nu iti cade parul. ba chiar e mai puternic. Iti cade mai mult in lauzie.
Diferenta o faci simplu: pana sa iti cresca burta stii deja daca esti insarcinata sau nu, tinand cont ca sunt niste investigatii necesare pe care trebuie sa le faci obligatoriu in primul trimestru de sarcina (ecografii, dublu test, etc).