| entzückendesKätzchen a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma imi doara burta si spatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Presupun că durerile se datorează apariției menstrei și probabil nu te doare spatele, ci mijlocul.
Bea un ceai de mușețel îndulcit cu miere și pune o sticluță cu apă fierbinte pe burtă în timp ce stai întinsă, în pat. Relaxează-te, ascultând muzica preferată și ocupă-ți timpul cu activități care te fac să uiți de dureri.
Dacă acestea nu cedează, ia o pastiluță de NO-SPA.
Sănătate!

| mgtow a răspuns:

Stai in pozitii care nu face rau la spate si despre burta sa mananci sanatoasa si lasi bauturile cu gaze, alcoolul si laptele ca face rau in cantitati majore.

| Safire17 a răspuns:

Katze, si te doare doar in zona aia sau si mai jos putin? Prin zona aceea nu prea te doare din cauza menstruatiei, e posibil sa fie altceva! Parerea mea: du-te la medicul de familie, el stie sa iti spuna cel mai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Du-te la doctor

| MescaMascalina a răspuns:

Ibalgin, Algozone, Nurofen, ceai fierbinte si relaxare.

| unione a răspuns:

Sa te duci la un control la doctor

| entzückendesKätzchen explică:

Ma doare in zona plamanilor si soldurilor iar burta exact in golul acela de la piept

| 3ma a răspuns:

Din ce cauza te doare?

| 3ma a răspuns:

Daca e din cauza menstruatiei poti sa iti masezi usor burta, sau sa pui o sticla cu apa calda, sa faci un dus caldut [nu fierbinte] si sa stai linistita in pat. Astea cu sigurante te ajuta!

| UClujNapoca a răspuns:

Ai dureri simulatane de "burta" si spate? ideea e ca nu au nici o legatura.la spate ai dureri musculare, osoase? sau rinichii? burta in ce mod te doare.la prima vedere. burta te poate durea din cauza unei alimentatii nesanatoase/ulcer/gastrita iar spatele din cauza unor pozitii incomode.pentru spate recomand sport. daca imi dai mai multe detalii legate de dureri te ajut!