| madalin150 a întrebat:

Funda
deci m.am sarutat cu iubita mea pentru prima data nu stiu daca am facut cum trebuie, a fost prima data
ce credeti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar putea sa faca? Ori sa iti spuna ca nu te descurci, ori sa caute pe altu, ori sa te injure.etc.
Ar putea sa faca multe, dar ar fi putut s-o faca pe moment daca nu i-ar fi placut.

| madalin150 explică (pentru anonim_4396):

Mersiwinking inseamna ca m.am dscurcat binehee hee

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu s-a născut nimeni cu experiență!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In legatura cu ce?raised eyebrows

| madalin150 explică:

Daca nu am sarutat bine...ce ar putea face

| LoveMuffin543 a răspuns:

Cand n-ai sarutat niciodata te intrebi cu toata seriozitatea "cum se face?", dupa ce-ai facut-o, te intrebi "sarut bine?" si nimeni, sau aproape nimeni, nu-ti raspunde niodata. Pentru ca a saruta e ca si cum ai face prajituri cu ciocolata, ca si cum ai asculta cantecul preferat sau ca si cum ai face dragoste: fiecare cu stilul lui.
Poti sa incerci sa iti misti limba usor, pentru ca inca nu stii daca ii place ca a ta sa fie inerta, si a ei vioaie, sau invers.
Poate consideri ca explicatiile nu sunt clare. Intr-adevar, e greu de explicat, pentru ca sarutul nu e o simpla mecanica, ceva gen "gestul potrivit care te scoate din incurcatura". Nu te gandi prea mult la tehnica ci mai degraba la faptul ca dragostea e ca o intalnire, o explorare autorizata a celuilalt, iar lucrurile vor decurge (aproape) de la sine.