| Daikiri a întrebat:

Funda.:]Deci va rog frumos sa ma ajutati si pe minesad. Acum cateva ore m-am impacar cu prietenul meu cu care am fost 1 an jumatate`. Cath am fost despartiti 5 zile el si-a facut prietena` si stia ca ma va durea daca va fi ca ea`nu putea fii si el ca alta doar cu ea`, l-am rugat sa ma lase sa o sun, dar nu vrea, mi-a jurat ca el nu va mai vorbii ca ea, dar nu stiu daca sa il cred sau nu, nu stiu ce sa fac, mi-a zis sa il iert, cat timp am fost despartiti mi-a fost foarte greu, acum mi-ar fi grei sa-i zic sa ramana cu ea, dar sincer, nu stiu ce sa fac, daca sa mai continui cu el sau ii spun sa ramana ca aia. Dati-mi si mie cateva sfaturisad

Răspuns Câştigător
| Teo_4002 a răspuns:

Spune`i sa-ti dovedeasca ca te iubeste. Daca nu incearca sa vorbesti cu tipa aia de p alt id sa te dai drept alt cineva. si sa vezi ce zice tipa. Sau poti sa o intrebi tu personal si chiar daca el afla. Si daca nu se va supara inseamna ca o terminat cu fata aia. Daca s-a suparat e clar.

4 răspunsuri:
| cristinaxt a răspuns:

Ce te face sa crezi ca el te iubeste? o iubire adevarata nu se uita in 5 zile si sa iti faci o noua iubita. stiu ca iti va cadea greu dar gandeste`te oare te iubeste? oare chiar s-a despartit de tipa aia? etc etc apoi intreaba`te daca mai are rost sa mai fi cu el

| pokerface_9746 a răspuns:

Ce am inteles eu este ca tu te-ai impacat cu fostul tau prieten care e inca intr-o relatie de 5 zile cu o alta fata si inca nu s-a despartit de ea.Ok.si tu voiai sa o suni sa ii spui asta? Nu stiu cati ani aveti, dar banuiesc ca sunteti micuti, pentru ca altfel nu imi explic situatia.
Cel care trebuie sa vorbeasca cu ea si sa ii explice situatie este el nu tu.Asa este normal si firesc!
Pe de alta parte nici tu nu stii ce vrei.Te-ai impacat cu el dar ti-e greu ca s-a combinat cu o alta fata.El nu e de condamnat.Era singur, deci putea fi cu oricine dorea.Gandeste-te foarte bine ce vrei si lasa-l pe el sa rezolve problemele care il privesc strict personal.

| lory_6894 a răspuns:

Buna
ceea ce a facut el e lipsa de iubire
dupa 5 zile sa iti faci prietena nu mi se pare normal
cand nu e in preajma i-ai telefonul sh i-ai nr daca sti cum o cheama
ai grija cu el:*

| biencutza_4570 a răspuns:

Eu zic ca ai stat degeaba cu el pana acum. dupa cateva zile deja sa ai alta prietena?! mai bine renunta decat sa suferi mai mult.nu te iubeste daca face asa ceva.ca daca iubesti nu iti ranesti prietena in halul asta. daca chiar vrei sa te impaci cu el pune-l la incercare nu il crede din prima ca daca a fost in stare de asta, e in stare de orice straight face