| LaraNicole a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de un an si jumatate, il iubesc enorm si si el la fel.Doar ca el are o problema cu prietena mea cea mai buna pentru ca are impresia ca ea ma duce la rele, ca din cauza ei o sa il mint si o sa il insel doar pentru simplu` fapt ca ea l-a mintit de cateva ori pe prietenul ei si el stia asta si pentru ca intr-o zi a spus ca este curioasa si ca vrea sa faca sex sa vada cum e si de astea.Noi ne-am inceput viata sexuala dar el are impresia ca ea e obsedata.Nimic din ce crede el nu este adevarat, adica oricine mai are scapari si curiozitati, dar asta nu inseamna ca este o persoana rea.Nu stiu ce sa fac, i-am explicat de multe ori ca nu fac nimic daca ies cu ea si ca nu are incredere in mine. Mi-a spus ca tocmai pentru ca are prea mare incredere in mine poate intr-o zi cand o sa fiu cu ea o sa-l mint si el cum are incredere in mine nu o sa isi dea seama si tot asa pana ce o sa-l insel.Il iubesc enorm si nu vreau sa-l pierd.De cand sunt cu el chiar m-am indepartat foarte mult de prietena mea.Iesim numa in weekend si mai dorm cateodata la ea, inainte ieseam in fiecare zi si dormeam in fiecare weekend la ea. Oricum pentru el as renunta si la ea dar nu stiu cum, cum sa ii spun? ea este si bolnava, nu are prietene in afara de mine, are probleme in familie, mereu imi spune ca sunt o prietena adevarata. Mi-e foarte greu... m-am gandit sa mergem la psiholog si el a acceptat dar a spus ca asta o sa o faca doar de dragul meu si ca oricum nu o sa-si schimbe ideea. Mi-a spus ca pot iesi cu oricare alta fata, doar cu ea nu.Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi! Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ogrea intrebare.in primul rand ce are prietenul tau cu aceasta fata. e greu de inteles situatia fara mai multe detalii. eu cred ca daca prietena ta ti-a fost o prietena buna si te-a ajutat la nevoie ar trebui sa ii spui prietenului tau ca tu nu ii interzici sa iasa cu vreau prieten asa ca nici el nu are dreptul sa o faca, nu? asa ca nu o lasa balta pe prietena ta pentru ca s-ar putea ca intr-o zi sa te certi cu el si daca renunti la ea ai putea ramane singura, iar tu nu meriti asta. eu am fost educata ca baieti mai gasesti dar prieteni adevarati nu prea mai gasesti. amintesteti de ce sunteti prietene si o sa vezi ca am dreptate. succes.

1 răspuns:
| ionutz14 a răspuns:

Rabdare si persuasiune