| Cookiee9712 a întrebat:

FUNDA! Hei TPU.am o problema ca sa zic asa big grin un amic de.al meu facea niste gesturi care dovedesc ca ma place, aseara, cand am iesit afara m-a luat in brate etc cand sa plec acasa, s. a oferit sa ma conduca si eu am zis bine, nu`i nicio problema hai. si cand am ajuns in fata casei mele, a dat sa ma sarute si eu ca idioata m-am dat putin inapoi. a fost cam praf "sarutu" ala nu stiu ce. a fost cu mine de am facut asta. ma rog dp aceea. seara, pe la 12 cam asa mi-a dat mesaj sa ma intrebe daca stem impreuna, si n-am vazut mesajul, dp aia mi. a dat inca un mesaj in care mi. a sps ca nu crede ca va merge intre noi si e mai bine sa ramanem prieteni cum am fost si pana acum eu inca il plac, adica m. a facut sal plac prin gesturile lui, o fi zis ca no sa mearga intre noi din cauza ca eu nu l-am sarutat? ce pot face ca sa fim impreuna big grin? sau macar niste sfaturi sa-mi dati, vreau sa fac ceva nu vreau sa ramana asasad multumesc.

Răspuns Câştigător
| oanamaria1992 a răspuns:

Vaza e ca el a crezut ca tu n u vrei sa fi cu el sa simtit respins si sa nu cada el de prost tia sp ca mai bine ramaneti prieteni.a crezut ca tu nu-l placi si ca nu vrei nimic mai mult decat prietenia lui.dar daca tu il placi si vrei sa fi cu el fa tu primul pas de aceasta data si trimitei un sms presupun ca ai numarul lui dupa acel mesaj care ti le-a dat el si sp ca iti pare rau pentru faza de mai inainte nu te asteptai la asa ceva ...si de aia ai reactionat asawinking spune-i ca il placi si ca vrei sa fi cu el bafta :X

12 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-i zici ca nu erai pregatita pentru sarut... Daca va placeti amandoi atunci ar trebui sa incercatiwinkingBaftahappy

| Angelique a răspuns:

E o idee foarte buna sa faci in padure primul pas, poate ca o sa fie de acord sa fiti iubitiwinkingSucces!

| Kafeeaua a răspuns:

Draga mea
Incearca sa ii explici situatia
Problema este ca tu nu ai vazut msg`ul si el a crezut ca nu i`ai rasp intentionat.
Spune-i in fata ca il placi sau trm un msg daca esti timida.
Incearca sa ii explici ca vreti sa o luati usor si de aceea ai refuzat sarutul.
Si ca puteti sa o luati de la capat dar mai usor si mai incet si de data asta o sa reushiti cevawinking
Eu iti urez numai bine si sper sa reusesti sa ii spui cum stau lucrurile. happy
pop mare tongue

| euI a răspuns:

E din cauza ca tu l-ai respins acum nu poti face decat sa va intalniti intamplator si sa faci tu primii pasi

| SlowLikeSnow a răspuns:

Eu sincer i'as propune sa ma conduca iar acasa si l'as saruta dupa care i'as spune "da, suntem impreuna" si l'as saruta iar; dupa care plec in casabig grinsucces:*

| mistikk a răspuns:

Eu te indemn sa ii spui adevarul exact adevarul o relatie se bazeaza pe adevar spune`i clar ca il placi si ca nu erai inca pregatita pentru un sarut.la padure e cel mai bine sa faci astawinkingSucceswinkingsa ne tii la curent big grin

| ana_8108 a răspuns:

Ai putea sa il chemi intr-o seara sa va intalniti, si sa ii spui ca.nu erai pregatita.Si incearca sa-l saruti tu, si totul vine de la sine.Noroc

| Cookiee9712 explică:

Si mai e ceva, duminica mergem la padure eu el un pr de.al lui si o amica de-a mea, ma gandeam sa fac acolo "primul pas", ce ziceti?:-s

| Cookiee9712 explică:

Asta cred si eu big grin ca la padure pot sa il trag dp mine adica pe o alee pe unde nu se duc ceilalti si vorbesc cu el, discutamlaughing ce ziceti?big grin

| costescucristian a răspuns:

Du`te la el si ii iei in brate si sa-l strangi foarte tare.o sa`si dea el seama ca iti place de el.depinde si de tine acum

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Uuuuuuuuuu cum il cheama? (cat g? laughing

| madalin4you a răspuns:

Ial si u cu vrajeli si fa niste gesturi care sa il faca sa te doreasca