| myhaelcikkk a întrebat:

imi place de un baiat, doar ca traim la o oarecare distanta (40 km), si nu ne vedem decit in vacante. acum cind am fost eram impreuna, si stiu ca si el tine un pic la mine. insa nu imi scrie niciodata primul, nu ma suna, nu da nici un semn... cum sa-l fac sa-mi acorde mai multa atentzie?

Răspuns Câştigător
| princess_9789 a răspuns:

Distanta nu conteaza foarte multi nu e chiar asa de mare.Am avut si eu o relatie numai ca distanta intre noi era de 120 de kmtongue
Trebuie sa il atragi, trebuie sa il convingi pe el ca el pe tine te vrea.Fii smechera, si mai tine o asa o perioada:atenta cu el, suna-l si nu te enerva ca el nu face primul pas. Dupa o perioada in care va veti intelege bine, o va face. Daca nu o va face insa, nu ar fi bine sa renunti daca tot il iubesti.
Indicat ar fi sa discuti cu el si sa ilintrebi care sunt sentimentele lui si de ce niciodata nu iti da un semn daca ii e frica sa te deranjeze? Ii spui si care sunt sentimentele tale fata de el si cum crezi ca in viziunea ta ar merge relatia mai bine.
Daca tot nu vrea...nu stiu ce ai mai putea sa faci, insa tine minte un lucru:Niciodata sa nu ii impui, sau sa ii dai de inteles :daca nu faci asta ne despartim pentru ca nu e bine. Daca o face el din propria initiativa e clar ca te iubeste si te convingi pe tine din ce in ce mai bine
!
Mult succes. Ti-am scris cu mare drag din propria experienta!
te pup