| JuStMe_2792 a întrebat:

Imi este greu, imi este foarte greu. In acest moment ma tot gandesc cum sa formulez mai bine ca sa ma puteti ajuta. Nu am cu cine vorbi, nimeni nu m-ar intelege. Este vorba de un baiat(R). El este mai mic decat mine cu un an. Are 12 ani si vine la mine in cartier doar in vacante pentru ca parintii lui s-au despartit si el sta la mama lui. Acum incepe toata povestea: In vara mie imi placea de el, si lui de mine. Ne intelegeam de minune. Doar ca problema este ca e un baiat (A) caruia ii place de mine de cand eram eu in clasa a treia a patra, si era gelos pe R. Mereu incercam sa pastram distanta chiar daca ne placea reciproc doar ca sa nu se vorbeasca despre noi ceva ( noi nu eram impreuna). Acum, in vacanta de Pasti a venit aici. In primele zile nu am reactionat nu stiu cum, ba chiar nu vorbeam deloc cu el. Dar astazi ceva se schimbase. Am stat cu el si cu mai multi in grup, am jucat carti si mai multe. El incerca sa faca in asa fel incat sa se apropie de mine. Mie una chiar imi place extrem de mult de el, si intre noi este o atractie nu stiu, este ceva special. CE as putea sa fac? Dar va rog in afara sa vorbesc cu el, pentru ca imi este prea rusine. Ajutati-ma! Multumesc love struck

Răspuns Câştigător
| Lovely a răspuns:

In primul rand felicitari pentru faptul ca la micuta ta varsta te exprimi foarte frumos. Atlii maturi nu sunt in stare sa lege 2 fraze si sa formuleze o idee corect.

Acum parerea mea : niciodata nu am crezut in relatiile la distanta si voi continua sa nu cred. Pentru ca sunt complicate. pot interveni multe ( persoane care sa destrame relatie). mai bine te concentrezi pe ce ai langa tine momentanhappy

4 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci in afara de sa vorbesti cu el sincerhee heefara comunicare nu prea rezolvi nimic, iar daca zici ca iti este rusine inseamna ca niic sa il saruti nu poti sau sa ii dai un pupic pe obraz cand sunteti doar voi doi.Eu zic sa ii dai de inteles ca il placi mult, sa-i zambesti, sa tii tot timpul cu el la jocuri si daca te place o sa faca el primul pas si o sa te scuteasca pe tine de astahappy. Jucati-va de-a v-ati ascunselea si ascunde-te undeva doar cu el si vezi poate se intampla ceva.Lasa rusinea deoparte ca nu rezolvi nimic mai mult pierzi.Ai incredere in tine esti frumoasa!happy

| pink10 a răspuns:

rolling on the floor))) Ce sa ne mai facem...Te'ai indragostit? La 12 ani? Scuteste'newinking

| redrouje a răspuns:

Dai de inteles ca si tu il placi... si alegere intre A si R pentru ca altfel va fi mai rauhappy gandeste.te bine ce vrei si vorbeste cu cel pe care l.ai aleshee hee

| Aly122 a răspuns:

Pai...incearca sa intri in vorba cu el. daca chiar zici ca il placi...ce mai astepti?winking:*dupa o sa fie prea tarziu si o sa regreti. crede-ma:*mai bine acum cat ai sansa daca si el te placebig grin