| jon22 a întrebat:

FUNDA.Pe scurt povestea mea(astept sfaturi)Acum fix un an am intalnit la un cabinet de kineto o fata(29 de ani)(eu 25 de ani).Am vb deschis la fiecare sedinta am glumit totul a fost ok.A inceput sa imi placa din ce in ce mai mult de ea.La un moment ea imi spune.Tu te-ai intrebat daca eu am pe cineva? Si eu ii zic nu.La o saptamana dupa acesta discutie ne vedem prin cartier, dupa o plimbare o duc la scara si dau sa o pup pe obraz fara sa am intentia sa o sarut.In schimb ma saruta ea.Si de atunci usor usor se ridica relatia noastra.Cu timpul a devenit mai greu(gelozie timp scurt petrecut impreuna lipsa sexului plus ca ea tot imi spunea de al ei nu stiu de ce)Zice ca sunt de 9 ani impreuna.La un moment ajugem sa face si sex dupa o scurta perioada(am facut sex de vreo 5 ori in vreo 3 luni)Ea imi spune ca nu mai putem face pana ia o decizie adica sa raman cu mine sau cu el.Aici mai adauga ca nici cu el nu face nimic(desi locuiesc impreuma)imi vine greu sa cred.Asa a zis ea ca este corect pana se decide.Nu stiu daca o femeie poata sa iubeasca doi barbati la fel de mult im acelasi timp.Astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Salut,
Problema sta in felul urmator. Persoane cu care sta a devenit obisnuinta - e ca si cum deja sunt casatoriti si totul merge normal. Chiar daca la inceput a fost ca si cu tine si au trait lucruri frumoase impreuna acum nu-i mai da atentie. El sigur are o stare materiala buna dar lipseste partea emotionala pentru ea.
Tu i-ai oferit atentia de care avea nevoie, ai placut-o neconditionat si aceste lucruri pentru o femeie conteaza mult.
Acum ea se bate intre a iubi si poate in viitor se ajunge la acelasi lucru sau prietenul de acum care ii ofera o singuranta pe termen lung.
Nu e iubire ci... doar o ceata mare in mintea ei. Daca a luat pauza inseamna mai mult ca sigur ca renunta la tine sau o sa fie doar sex la un anumit timp...adica amanti

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, o femeie nu poate iubi doi barbati in acelasi timp, dar nu cred ca s-a pus vreodata problema ca ar avea sentimente pentru tine. Ti-a spus clar ca te foloseste doar pentru sex, fiindca n-are parte acasa si ca esti doar instrumentul placerii. probabil cel de-acasa este folosit pentru bani (o intretine).

| mona a răspuns:

Eu cred ca a cautat ceva nou si a gasit asta la tine, nu cred ca il va parasi pe respectivul asa cum nu cred ca poate iubi 2 odata

| Light2408 a răspuns:

Relatiile duble nu aduc nicioadata nimic bun.
In mod normal inainte sa incepi o relatie noua trebuie sa scapi de cea veche, daca ea nu a facut acest lucru inseamna ca isi iubeste partenerul dar din cauza unor defecte ale sale a inceput sa se vada si cu tine, pentru a le compensa.
Eu cred ca trebuie sa vorbesti TU cu ea cit mai curind, sa aleaga dintre voi doi caci odata cu trecerea timpului vor aparea probleme din cauza geloziei.