| jon22 a întrebat:

Pe scurt povestea mea(astept sfaturi)Acum fix un an am intalnit la un cabinet de kineto o fata(29 de ani)(eu 25 de ani).Am vb deschis la fiecare sedinta am glumit totul a fost ok.A inceput sa imi placa din ce in ce mai mult de ea.La un moment ea imi spune.Tu te-ai intrebat daca eu am pe cineva? Si eu ii zic nu.La o saptamana dupa acesta discutie ne vedem prin cartier, dupa o plimbare o duc la scara si dau sa o pup pe obraz fara sa am intentia sa o sarut.In schimb ma saruta ea.Si de atunci usor usor se ridica relatia noastra.Cu timpul a devenit mai greu(gelozie si timp scurt petrecut impreuna, lipsa sexului plus ca ea tot imi spunea de al ei si nu stiu de ce)Zice ca sunt de 9 ani impreuna.La un moment ajugem sa face si se [angry] am facut sex de vreo 5 ori intr-un an de relatie, ea tot a zis ca nu face nimic cat e al ei)A doua zis dupa ce facem ultima data sex asta prin Ianuarie anul acesta ea imi spune ca nu mai putem face nimic pana ia o decizie adica sa raman cu mine sau cu el.Dar a zis ca nici cu el nu face nimic desi ei locuiesc impreuna imi vine greu sa cred.S-a comportant frumos cu mine in mare parte a timpul dar nici un pas mare in fata si eu I-am spus de cateva ori ca numai vreau sa fiu cu ea pe parcusul relatie datoria faptului ca a refuzat de multe sa se afiseze cu mine la vreo terasa sau in alte locuri publice ca poate ne vede cineva(asa a zis mereu).Iar acum imi reproseaza ca am vrut sa o indepartez si a suferit...dar ea nu cred ca stie cat am suferit eu.Nu stiu daca o femeie poata sa iubeasca doi barbati la fel de mult im acelasi timp.Astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Ioane au trecut 3 luni de cand ne spui aceeasi poveste si tu nici acuma n-ai termina cu aia, cred ca e cazul sa recunosti ca ai o dependenta si nu mai cauta rezolvari la noi, ca de 3 luni ti se spune acelasi lucru si tu NU ai ascultat pe nimeni, tot cu ea esti.

| Demonull a răspuns (pentru SunnyDay88):

Asta inseamna ca o iubeste ..si la femei a iubi =a fi fraier

| SunnyDay88 a răspuns (pentru Demonull):

Nu o iubeste. e dependent de relatia cu ea. asa defectuasa cum e. probabil daca nu ar fi asa si era ceva normal nu i-ar fi placut. sunt oameni care sunt fericiti doar atunci cand traiesc drama, dar asta nu inseamna ca iubeste, ci doar e dependent de drama.

| Demonull a răspuns (pentru SunnyDay88):

Depinde cum privesti..dependenta..disperarea in cazul unei relatii apare atunci cand persoana pe care o iubesti si cu care ti ai facut planuri de viitor nu te mai baga in seama..si in creierasul tau apar tot felul de intrebari iar ratiiunea nu isi mai face treaba..si ar putea dura zile luni ani..sau pana intalnesti o alta persoana, dar atata timp cat refuzi sa vezi si altceva in viata ta.e greu..tratez problema dpv psihologic ca daca e sa o tratez ca strain si ca „om normal„ sa zicem, asa cum ma consider si asa cum o faci tu ..as spune ce ai mentionat tu mai sus.happy

8 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Omule, sa iti fie clar din capul locului un lucru: ala daca nu a luat-o de nevasta in 9 ani de relatie atunci boala lunga => moarte sigura.

Ea inca mai asteapta un inel de la ala cat inca mai are fizicu acceptabil si nu i-a luat-o carnatia la vale daca intelegi diferenta intre pielea femeii de 19 si pistruile/lipse de elasticitate a uneia cu 10-15 ani mai mare.

Acuma, tu daca o placi si ai ganduri serioase cu fata, de'ndata ce ii marturisesti sincer intentiile tale, ea ii da papucii aluia instant fara resentimente.

Atata timp cat si tu tot pentru foo tut temporar o vrei o sa ezite intre 2 corabii pana o convinge timpul ce e mai bine, sau pana ii da ala papucii.

Daca nu scartaia ceva in relatia lor erau de mult la casa lor si tu nu existai in schema asta.

Ah, si inca ceva, daca s-a sexuit si cu tine si totusi n-a plecat de la ala, inseamna ca mai ai de lucrat sau doar atat a lasat Dumnezeu! happy

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, e cumva de kinoterapeuta de la gorjuluilaughing?, zi i că i acorzi un ultimatum sau ceva de genul

| Demonull a răspuns:

Amice,hai sa ne trecem in carticica aia care se numeste „nu toti sunt la fel„ adevarul ca femeile se considera victime si vai sa vezi ca barbatii inseala ca ei sunt bau bau niste ratati nu stiu sa iubeasca si etc.dar cand le arati afectiune te iau de prost. sper ca ai inteles..eu si acum sunt la intrebarea „exista ba vreo fata NORMALA „? raspuns:incert

| SweetAl3x a răspuns:

Nu poate clar sa iubeasca 2 barbati la fel de mult.
Dar tu vrei sa fii asa, a 3-a roata la caruta? Probabil suna "telenovelistic", dar ar cam fi cazul sa se decida cu care din voi 2 vrea sa ramana si evident, la celalalt sa renunte definitiv. Explica-i cum te-ai simtit in toata situatia asta si ce te-a deranjat la ea.
Pana la urma, daca te complaci in situatia asta (ea sa fie cu altul in acelasi timp), ce pretentii poti sa ai de la ea?
PS: Chiar poate locui cu cineva fara sa faca sex, mai ales intr-o relatie atat de lungawinking iti spun din experienta.

| EleSimoo a răspuns:

Parerea mea e ca nu are de ce sa iti reproseze ceva odata ce ea umbla cu 2 odata. Daca tu ai acceptat de la inceput chestia asta, acum iti asumi consecintele. Sufera? Pe naiba. Daca nu vrea sa "o indepartezi" sa-l lase pe ala.
Eu in locul tau as lasa-o.