| jon22 a întrebat:

FUNDA.Pe scurt povestea mea(astept sfaturi)Acum fix un an am intalnit la un cabinet de kineto o fata(29 de ani)(eu 25 de ani).Am vb deschis la fiecare sedinta am glumit totul a fost ok.A inceput sa imi placa din ce in ce mai mult de ea.La un moment ea imi spune.Tu te-ai intrebat daca eu am pe cineva? Si eu ii zic nu.La o saptamana dupa acesta discutie ne vedem prin cartier, dupa o plimbare o duc la scara si dau sa o pup pe obraz fara sa am intentia sa o sarut.In schimb ma saruta ea.Si de atunci usor usor se ridica relatia noastra.Cu timpul a devenit mai greu(gelozie si timp scurt petrecut impreuna, lipsa sexului plus ca ea tot imi spunea de al ei si nu stiu de ce)Zice ca sunt de 9 ani impreuna.La un moment ajugem sa face si se [angry] am facut sex de vreo 5 ori intr-un an de relatie, ea tot a zis ca nu face nimic cat e al ei)A doua zis dupa ce facem ultima data sex asta prin Ianuarie anul acesta ea imi spune ca nu mai putem face nimic pana ia o decizie adica sa raman cu mine sau cu el.Dar a zis ca nici cu el nu face nimic desi ei locuiesc impreuna imi vine greu sa cred.S-a comportant frumos cu mine in mare parte a timpul dar nici un pas mare in fata si eu I-am spus de cateva ori ca numai vreau sa fiu cu ea pe parcusul relatie datoria faptului ca a refuzat de multe sa se afiseze cu mine la vreo terasa sau in alte locuri publice ca poate ne vede cineva(asa a zis mereu).Iar acum imi reproseaza ca am vrut sa o indepartez si a suferit...dar ea nu cred ca stie cat am suferit eu.Nu stiu daca o femeie poata sa iubeasca doi barbati la fel de mult im acelasi timp.Astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Un an de ce? esti amantul ei si nimic mai mult.

amantul e cel care ii ofera ce nu are acasa. adica atentia partenerului, ca de sex sunt sigura ca se bucura si in patul conjugal.
a trecut f mult si daca pana acum nu l-a lasat pe el nici nu o sa-l lese vreodata, cel putin nu pentru tine.

ori te detasezi ori taci din gura si suferi ca o curva pentru ca te foloseste o gagici pe care tu o iubesti.

nu iubeste 2! nu iubeste nici unul. pe tine sigur nu, pentru ca nu te respecta, iar pe el sigur nu pentru ca altfel n-ar fi cu tine, dar sta cu el din obisnuinta.

1 răspuns:
| JustRoxanne a răspuns:

Buna. Pune-o sa aleaga intre tine si el. E cea mai buna solutie!winking