| Alindumitrupetrache a întrebat:

Am 14 ani si acum 1 luna s-a intamplat ceva, însă mie mi-a plăcut, acum 1 luna s-a intamplat intre mine si un băiat niste "acte sexuale" (nu le pot numi altcumva) mai exact la început imi placea sa ii ating penisul,atat mie, cât și lui, altfel l-am întrebat dacă ar vrea sa ne masturbam impreuna si a fost oarecum încântat si am facut-o, dupa cateva zile am revenit la el. S-a intamplat acelasi lucru. Dar acum oarecum mai diferit.In timp ce ne masturbam (Nu eram in faza de erectie) ne-am pus o intrebare despre sexul oral,altfel dupa cateva minute mi-a facut sex oral, eu am fost satisfăcut, m-a intrebat daca pot sa-i fac si eu, i-am facut si eu, dupa ce i-am facut si eu, ne-am pus in 69 si ne-am facut amândoi timp de vreo 10 minute, apoi am revenit la masturbare! E vreo problema daca am facut asta? Inseamna ca as fi gay? Fetele nu mă atrag

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Esti pacatos si tu ca noi toti ceilalti. Orice baiat care intretine acte sexuale cu un alt baiat comite pacatul homosexualitatii.De la caderea lui Adam incoace toti avem inclinatie in diverse grade spre toate incalcarile posibile ale constiintei, inclusiv lacomia pentru trupurile altora, indiferent de sex., la fel ca spre minciuna, furt, egoism, invidie etc. Daca ai furat un mar de la vecini esti hot? Depinde daca si mai furi in continuare, daca alegi sa devina asta un stil de viata pentru tine.Creatorul a inventat organele noastre sexuale si binecuvanteaza placerea noastra doar daca are loc in cadrul stabilit de el, in cadrul casatoriei cu cineva de sex opus.Sunt si unii care sunt atrasi doar de nevestele altora, daca nu e interzis, nu e atractiv.Despre homosexualitate Creatorul avertizeaza:" barbatii au parasit intrebuintarea fireasca a femeii, s-au aorins in poftele lor unii pentru altii, au savsrsit parte barbateasca cu parte barbateasca lucruri scarboase si au primit in ei insisi plata cuvenita( sida, variola maimutei, alte boli cu transmitere sexuala) pentru ratacirea lor.cei ce fac asemenea lucruri ..nu numai ca le fac dar si gasesc de buni pe cei ce le fac.( Romani 1: 27, 32)
Ai fi mai fercit daca ti-ai cere iertare pentru ce a fist, ai cere ca Mantuitorul Hristos sa iti curete trupul si mintea cu sangele sau de acest pacat si i-ai promite ca pe viitor vri face sex doat in cadrul planuit de el altfel vei trai in condamnarea continua a constiintei

| uncapybara a răspuns (pentru ania):

Ce gândire învechita ai? realizezi ca bolile cu transmitere sexuală se pot contacta si prin practicarea sexului heterosexual, nu?laughing

| Violleta2022 a răspuns:

L-ai intrebat si daca are boli cu transmitere sexuala?
El pare ca stie ce face si posibil sa fii facut si cu alti barbati aasa ceva... deci posibil sa aiba HIV sau alte boli care ti le-a daruit automat.

ia-ti tatal de mana si fuguta la analize medicale, ca nu-i de gluma cu bolile astea!

| OmBanal33 a răspuns:

Daca fetele nu te atrag, inseamna ca esti gay, nu este nimic gresit, important este ca tu sa te simti bine cu tine...

| Anonimalex6996 a răspuns:

În principal te poți numi gay sau bi dacă te atrag și fetele.

| Micualexandreistefan2121kalu a răspuns:

Si am facut cu baietii. Imi place daca vrei sa ne vedem cauta-ma pe snap: kacea_426

| krokodil69 a răspuns:

Nu esti gay esti homosexual.

| Dragosxtea a răspuns:

La 14 ani? sad)