| Exeemii a întrebat:

FUNDA

Salut! E un tip de varsta mea, pe care nu il plac, dar totusi imi pare dragut. De fiecare data cand ies afara si e si el in grupul in care sunt eu, mereu face ceva sa il remarc. Spre exemplu, acum 2 saptamani a insistat sa fie in echipa cu mine la volei. In aceiasi zi era sa intre cu bicicleta in mine, intentionat. Cand jucam baschet cu niste prieteni, a venit la mine si mi-a dat cu genunchii lui in picioare, astfel incat sa cad, iar el m-a prins si m-a ridicat. Cand joaca fotbal se uita din cand in cand la mine, iar eu ma uit la el si nu isi intoarce privirea pana ce nu mi-o intorc eu. Alaltaieri a vorbit cu un prieten despre o tipa, iar eu am auzit accidental. Cred ca a spus ca e draguta tipa, nu am inteles prea bine. Cica a condus-o acasa. Alaltaieri aproape deloc nu m-a bagat in seama, dar s-a mai uitat de cateva ori la mine. Ieri insa, nu a bagat-o deloc in seama, iar se uita la mine si m-a gadilat putin. Am auzit o conversatie dintre el si un alt tip, in care ii spunea ca nu sunt urata. Dar totusi sunt confuza din cauza fazei cu cealalta fata. Chiar nu inteleg daca ma place sau care e faza. Sper sa ma ajutati voi. Dau FUNDA celui mai bun raspuns. Have a nice week! Kisses :*

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Eu zic ca vrea sa isi bata joc putin de tine.
Daca ala a zis ca esti urata, sau se uita dupa alta fata.
Vrea sa faca misto.
Nu cadea in plasa.

Toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat
| Hace a răspuns:

Tipul e clar ca te place si ar face orice sa iti atraga atentia, dar e normal in acelasi timp sa aspire si la alte fete atata timp cat nu are niciun feed-back din partea ta. Nu o sa alerge toata viata dupa tine, e logic! Ar fi bine sa incerci totusi sa iesi cu el, deoarece incercarea moarte nu are si poate cine stie... Numai bine happy.

| Nestii a răspuns:

Dap, e posibil să facă puțin mișto de tine. laughing Sau e posibil să te considere simpatică dar dacă tu nu reacționezi și nu îi dai semne că îl placi o să se sature să se tot dea la tine și automat se duce la altă tipă. laughing Tu ce aștepți?

| Akiko a răspuns:

Ei bine tine minte : Nimeni nu o sa stea dupa pretentiile altora, chiar daca e vorba de persoana iubita.
Faptul ca iti acorda atentie inseamna ca te place, dar sa nu cred ca este mai mult de o indragosteala usoara, iar daca tu nici nu ii vorbestiesti aceasta indragosteala usoara a lui se va spulbera, deoarece multe se intampla. De pilda, poate sa intalneasca o fata care dupa cum ai spus a intalnit-o, iar ea fie se arata interesata fie nu de el. Pot spune ca desi tu ai confirmat ca nu il placi ci doar il consideri dragut tin sa te contrazis intr-o usoara masura.
Daca nu il placi atunci de ce te deranjeaza ca vorbeste de alta fata? Sau poate iti este teama sa nu mai primesti atentie?

Sunt curioasa ce varsta ai, caci poate nu ii dai atentie din cauza varstei, nu neaparat pentru ca nu te simti atrasa de el.
Incearca sa te gandesti mai mult la aceasta situatie. Incearca sa te intelegi pe tine insati si propriile tale intenti si sentimente. Nu as putea crede ca o persoana care nu o place pe alta s-ar interesa de relatia persoanei respective. Sincer nu pot face legatura intre aceste intamplari.

Incearca sa te intelegi! Sper ca ti-am fost de ajutor.

P.S: Daca pana la urma o sa iti dai seama ca il placi incearca subtil sa ii raspunzi la sentimente, poate merita! Poate fi insa si o atractie fizica fara sentimente, dar pana la urma asa este la inceput, incearca sa sporesti sentimentele lui cat inca nu este prea tarziu, caci altfel vei regreta mai tarziu.

Ca in acea zicala : " Am pierdut luna incercand sa gasesc stelele"

Sper ca ti-am fost de folos! Kiss you! :*