| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Un barbat indragostit tanar sau invarsta isi iubeste mai mult concubina/iubita/sotia sau mama?

12 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Depinde acum de fiecare barbat/baiat in parte.
1. Unii poate sa isi iubeasca mai mult sotia pentru tot ceea ce le ofera.
2. Unii pot sa isi iubeasca mai mult mama care este unica si care s-a sacrificat pentru acestia si sa nu poata fi inlocuita de nimeni.
3. Unii pot sa isi iubeasca si mama si sotia neconditionat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod logic isi iubeste sotia. Iubirea de mama nici nu se pune in discutie.

| Madayna a răspuns:

Iubirea de mama si iubirea de partenera este diferita. Deci nu se poate spune pe cine iubeste mai mult, fiecare femeia are rolul ei in viata lui si nu le poate compara.

Răspuns utilizator avertizat
| motan444 a răspuns:

Iubirea fata de mama nu poate fi comparata cu nici o alt fel de iubire
pe sotie o iubesti pentru ca te simti atras de ia in primul rand pe mama o iubesti ca ti-a dat viata te-a crescut a avut grija de tine pe sotie pentru ca iti e fidela te iubeste la randul iei te face fericit diferit de modul in care te face mama ta etc
PERSOANELE ASTEA 2 DIN VIATA FIECARUI BARBAT NU POT FI COMPARATE
oricum o mama te iubeste neconditionat toata viata indiferent ce prostii faci cand esti mic sau mare o sotie nu inghite prea multe prostii

Răspuns utilizator avertizat
| motan444 a răspuns (pentru jimmiesrustled):

Vorbeam la modul general nu vorbeam de mame denaturate care si-au maltratat copii mai >>eminem

| Negoiu a răspuns:

Îşi iubeşte ceva mai mult soţia, pentru că ce-i „dă" soţia, mama nu poate să îi dea!

| EmilTraian95 a răspuns:

De obicei un barbat care se coanidera putin inferior fata de partenera sa ii acorda mai multa atentie si iubire ca sa qcopere acest "gol" pe care el si-l imagineaza. De obicei un barbat cu un an sau doi mai mic din cazurile ce le-am intalnit eu.dar de obicei sa observa. Testeaza-i cere-le acelasi lucru tuturor si vezi cine e mai interesat sa te ajute acela e raspunsul

| Denisuca21 a răspuns:

Eu cred ca depinde de la barbat la barbat! Prietenul meu de acum tine foarte mult la mama lui, pentru ii face toate poftele desi are 24 de ani si acesta chiar mi-a zis o data ca nu ma compar eu cu mama lui, in contextul in care eu ii spuneam ca m-am saturat de treburile casei, parca as fii maica-sa, numai la cratita! Deci mi-a spus -o in fata ca apreciaza munca ei, nu a mea! Sau pe a mea mai putin!
In urma cu 3 ani aveam alt prieten care ma facea sa ma simt o printesa,tinea la mama lui,dar eu eram pe primul loc,in orice situatie! big grin
De asta spun ca depinde de om!
Daca esti sincera cu tine,iti vei da seama care e raspunsul intrebarii tale!
Si scuze ca zic, dar eu cred ca daca ti-ai pus intrebarea, este posibil sa te fii pus deja cineva in situatia asta!
Daca nu e asa, ma bucur! Iti doresc sa nu dai de un barbat asa, pentru ca vei incepe sa fii complexata... poate! sad

| Capriciu a răspuns:

Barbatul pe toate le iubeste, caci in general el iubeste femeia.Asa pe toate le iubeste, insa in moduri diferite, deoarece iubirea pentru mama este diferita de cea de sotie si la fel iubirea de sotie este altfel fata de cea pentru amanta si asa mai departe.Sunt desigur si cazuri cind barbatul renunta la tot doar pentru amanta sau lasa amanta pentru sotie sau sa mai aiba si o fiica care o iubeste maxim, chiar lasa totul.Sunt barbati de diverse tipuri asa ca nu poate fi un raspuns exact.Pa!

| EuLeŞtiuPeToateBăă a răspuns:

Depinde de la om la om. Nu poţi să generalizezi şi să spui că toţi işi iubesc mamele mai mult şi soţiile mai puţin, sau invers.