| spaikizz a întrebat:

{FUNDITA}As vrea mai mult sfatul baietilor (sincerul lor sfat), dar si al fetelor care se pricep.
Deci e asa. Imi place de un coleg de 1 an. Suntem a6-a acum. Anul trecut eram foarte apropiati, ne ajutam, stateam amandoi in banca la unele ore... Dar a venit vacanta de vara si nu am mai vorbit 3 luni. La inceputul anului era foarte rece cu mine, nici macar nu ne uitam unul la altul ( ca sa fiu incera si eu aveam aceeasi purtare). Dar, diriga ne-a pus pe amandoi in banca vreo 3 saptamani si atunci ne-am mai apropiat. Dar ne-a mutat si supaia a urmat o perioada de 1 saptamana in care iar nu am mai vorbit. Dar eu il placeam foarte mult si am decis sa intru prima in vorba cu el si l-am rugat sa-mi scrie si mie codurile de la jocul gta. Mi-a zis ca da si parea foarte bucuros. A doua zi a venit cu ele scrise. De atunci a inceput iarasi sa vorbeasca cu mine, dar nu la fel ca anul trecut; in ore se uita la mine, zambeste (are cel mai frumos zambet), cand trecem unul pe langa altul ne zambim, el cateodata se da mai aproape de mine si ma ating cu umarul... Dar eu sunt mai rece cateodata pentru ca nu am mare incredere in el. Si aici vreau sa cer sfatul in special al baietilor, pentru ca: el face parte din grupul celor mai tari tipi din scoala si avand asta in vedere se poarta ca atare, adica se da smecher, crede ca isi poate permite orice fata etc. Dupa ce a vazut ca eu nu prea ii raspund a incercat si cu o colega, iar ea i-a raspuns si acum parca ii da mai multa atentie, dar totusi si cu mine mai vorbeste pentru ca la o ora stam amanoi ca asa ne-a mutat profu' si atunci vorbim o gramada. Cred ca eu l-am mai indepartat de mine si pentru ca l-am scris odata cand eram de servici. Dar am recompensat asta cand l-am convins pe un profesor sa nu ii dea doi.
Acuma o s ma descriu pe mine si fata aceea sa-mi spuneti daca voi credeti ca ea ar fi mai frumoasa decat mine.
Ea:1.67, blonda, ochii albastri, par lung, vreo 50 kg. Comportament: e cam plina de ea, dar e prietenoasa, bagacioasa, nu prea demna de incredere, un pic cocalara, dar vesela tot timpul.
Eu:bruneta, 1.69 (aproape 1.70), lungime medie, 46 kg. Comportament:amuzanta, comunicativa, pasiva, pot sa par un pic cam intangibila, dar in momentul in care cineva intra in vorba cu mine observa ca sunt foarte receptiva.
Ea ar putea sa aiba un avantaj ca e blonda? Sau ca i-a dat mai multa atentie? Dar eu nu vorbesc cu,, fa", nu injur (dau doar raului), imi plac masinile, sportul, dar ma pricep foarte bine la fashion si beauty, sunt feminina, dar am si grupuri de prietenii formate din mai multi baietii.
Am gresit eu?
Mersi mult! Dau fundita.
a! am uitat sa mentionez ca si eu fac parte din grupul celor mai frumoase fete, de fapt eu si ea suntem in capul grupului.
Scuze pentru marimea textului si sper sa intelegeti ce vreau sa zic. Daca nu intelegeti sa-mi spuneti ca sa va explic.

Răspuns Câştigător
| Ruxy4ever a răspuns:

Raspundei, vorbestei frumos, incearca sa fii singura doar cu el si concentreazate la cum sa il atragi... daca are spirit de observatie te va alege pe tine...pana la urma brunetele sunt cele mai frumoase (fara suparare cu fetele blonde) si tu esti mai inalta si mai slaba ai si tu un avantaj. ce vreau sa spun e sa te concentrezi pe premiu si nu pe comptitori.mult noroc!
ps. fa-o praf pe blonda!

5 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Eu m-am oprit din citit cand am ajuns la "suntem a 6-a acum".

Răspuns utilizator avertizat
| bogdang a răspuns:

Din ce ai scris aici zici ca e mai mult un duel d'ala de varf, asa, care pe care! Cand esti nerabdatoare, cand esti nepasatoare, cand vrei ceva, cand nu vrei nimic... esti cam nehotarata, sincer!

Daca iti place acel baiat atunci spune-i, desi la varsta ta e mai mult un capriciu. Si ca sa-ti dau un sfat, concentreaza-te pe el, las-o pe "ea" in pace, ca o fi sau n-o fi mai frumoasa sau mai fitoasa.

| BuyaKa a răspuns:

La cat de mare esti. dai un simplu pupic pe obrajor si gata v-ati combinathee hee
p. s. Nu o lua in nume de rau tongue

| ღShawtyღ a răspuns:

F interesanta povestea.desi esti cam micuta, nu e rau sa ai un prieten, dar trebuie sa fii mai indrazneata, baga'te in seama cu el.si ignoro pe blonda, brunetele castiga intotdeaunawinking. trebuie sa fii cat mai cuceritoare iar dc vezi ca el si'o ia in cap, incearca sa'l ignori dar in acelasi timp sa'l atragi spre tine! hai ca te descurci tu, esti fata desteapta! iti urez mult succes, fundita?hee hee