| anonim_4396 a întrebat:

Fundita.Buna TPU, am 17 ani si de curand mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu(tin sa specific ca suntem impreuna de 2 ani jumate).Am o mare problema insa, sunt foarte stramta, desi sunt destul de lata in solduri.Prima oara a durut foarte tare, la fel si a 2 a oara si a 3 a oara s.a.m.d.Ce pot sa fac? Lubrifierea(dilatarea) vaginului depinde de cat de excitata esti, insa eu sunt nu sunt o persoana atat de sensibila.In sensul ca nu ma excit foarte tare la gat, burta etc.De fiecare data n-am simtit decat durere nici macar putina placere si am impresia ca si pe el l-a durut odata dar nu a vrut sa-mi spuna.Un sfat este bine venit, si daca aveti chef sa faceti misto mai bine nu mai raspundeti.P.S.: Nu vreau sa-mi spune-ti sa ma duc la ginecolog pentru ca nu o voi face.Repet dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Cand faci dragoste sau sex, in cazul tau trebuie sa lasi totul sa decurga normal, sa iti deconectezi mintea de la actul in sine. Trebuie sa te relaxezi, pentru ca daca te gandesti, sau esti foarte concentrata asupra actului, inconstient corpul tau reactioneaza, intrand intr-o stare de rigiditate, si musculatura se contracta.

Lubrefierea are un rol foarte important, daca nu elimini destul lichid datorita excitatiei, exista lubrefianti in farmacii.

Partenerul tau sa nu forteze penetrarea, chiar poate sa o amane jucandu-se doar la intrare, pana simti si simte ca esti relaxata.

Preludiul are o mare importanta, deoarece excitarea externa poate determina corpul sa se relaxeze.

Oricum, datorita faptului ca esti novice in arta amorului, iar trupul tau nu este obisnuit, reactioneaza ca atare la aceasta invadare (penetrare).
Sexul in sine (penetrare) nu trebuie grabit, fortat, atata timp cat corpul tau, sau tu simti ca inca nu este momentul.

Pentru a face dragoste si sex acestea trebuie sa fie savurate, sa iti cunosti corpul tau cat si pe al partenerului, sa iti placa sa primesti, dar sa stii sa si oferi in acelasi timp placere, iar in timp ai sa acumulezi experienta necesara pentru a avea parte de un act sexual cat mai satisfacator si placut.

O zi frumoasa happy

| Cryssu17 a răspuns (pentru Onio):

Dar eu nu inteleg, de ce corpul prietenelor mele se comporta altfel si nu le-a durut decat prima oara iar pe mine ma doare incontinuu?

| Onio a răspuns (pentru Cryssu17):

Atat la baieti cat si la fete, corpurile difera de la individ la individ. Precum si la baieti difera organele genitale (penisul) in marime (lungime, grosime, cu sau fara vene proeminente s.a.m.d.), asa difera si organele la fete: mai "adanci", mai putin "adanci", mai "umede", mai "uscate", mai elastice sau in cazul tau stramte.

Oricum aici intervine si punerea in comun al organelor genitale ale ambelor sexe. Daca nu se prea potrivesc, ex: El prea mare plus Ea prea stramta rezulta durere, El prea mic plus ea prea elastica (hai sa zicem larga, cu toate ca nu e estetic spus) si adanca, poate duce la lipsta de excitatie, fara anumiti stimuli externi.

| Cryssu17 a răspuns (pentru Onio):

Primul caz, el prea mare si eu prea stramta, daca asa s-a nimerit eu ce pot face acum? Ca nu pot sa-mi aleg iubitul dupa asta.Ce fac acum il schimb ca e prea mare si simt durere? Trebuie sa fie o solutie ceva.

| Onio a răspuns (pentru Cryssu17):

Singura solutie NATURALA este timpul. In timp organul tau se va adapta cu al lui.

Varianta cealalta este o operatie sau injectii de dilatare in ceea ce te priveste, pe care eu nu le recomand deloc.

Cu siguranta el nu va apela la o operatie de micsorare a penisului.

| Cryssu17 a răspuns (pentru Onio):

In cat timp? Cum am zis am facut-o de multe ori si doare tare in continuare.Dar lubrifiantii cum se administreaza?

| Cryssu17 a răspuns (pentru Onio):

In orice caz eu cred ca va fi mereu la fel pentru ca daca o facem odata la 1 saptamana sau la 2 depinde de timpul nostru cum putem sa ne intalnim eu daca sunt si stramta o sa se stranga mereu si mereu o sa ma doara.Si nu avem timp sa ne vedem in fiecare zi, chiar crezi ca in timp o sa se rezolve? Cat o sa dureze? Nu as vrea sa folosesc nici-un lubrifiant

| Onio a răspuns (pentru Cryssu17):

Lubrefiantii nu sunt toxici, si se administreaza prin ungere.
Iti recomand sa intrebi si la farmacie inainte sa cumperi in legatura cu efectele secundare daca este cazul. Sa nu uitam ca sanatatea este importanta.

| Cryssu17 a răspuns (pentru Onio):

Mersi pentru raspunsuri desi nu as vrea sa folosesc lubrifianti pentru ca asa o sa trebuiasca sa folosesc mereu.Mi-ar placea sa se rezolve problema de la sine desi sunt foarte stramta si nu stiu cat o sa dureze asta, probabil foarte mult.

| aNoNN1m a răspuns (pentru Cryssu17):

Lasa ma ca asa esti buna:X:Xstramta nu larga sa bagi si mana pe langatongue

24 răspunsuri:
| BomBonela a răspuns:

Salut,te inteleg foarte bine, la mine tot a fost asa, mi s-a rupt doar cind nu am folosit prezervativul, incearca si tu fara prezervativ citeva minute, succesehappy

| Cryssu17 a răspuns (pentru BomBonela):

Dap asa s-a rupt si la mine, dar doare foarte tare incontinuu, si am facut-o de f multe ori.Nu stiu ce sa mai fac sa nu mai fiu atat de stramta pentru ca eu nu simt altceva decat durere, nici macar un strop de placere si am impresia ca si pe el l-a durut putin si nu vreau asta.

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Punel sa-ti faca sex oral

| Cryssu17 a răspuns (pentru laptelaperfuzii01):

Nu sunt de acord deci sare din schema.

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Punel sa-ti faca sex oral

Răspuns utilizator avertizat
| SSSOMG a răspuns:

Asa doare la inceput... poti incerca lubrifiant de la durex. incearca sa te concentrezi asupra actului si nu te gandi la alte lucruri.un preludiu mai lung poate te ajuta. pana la urma o sa te exciti si o sa simti placerea happy

| Cryssu17 a răspuns (pentru SSSOMG):

Asa doare la inceput? Am prietene care nici prima oara nu le-a durut sau le-a durut prima oara si dupa nu au mai avut probleme si sunt tot de o seama cu mine 17 18 ani majoritatea.Dar noi am facut-o de mai multe ori si de fiecare data doar m-a durut si atat, n-am simtit nimic altceva, nu cunosc sentimentul ala de placere.

| SSSOMG a răspuns (pentru Cryssu17):

Si pe mine m-a durut primele cateva ori...depinde de fiecare

| yone20 a răspuns:

Eu cred ca dupa ce o sa ai o viata sexuala activa problema o sa se remedieze, gandeste-te si la posibilitatea de a incerca pozitii noi care poate o sa dea rezultatehappy...sau ati putea incerca lubrifiantul...se gaseste in farmacii sau chiar la supermarket si iti poate fi de mare ajutor.

| Cryssu17 a răspuns (pentru yone20):

Am incercat destule pozitii si nu dau rezultate.

| scumpicata a răspuns:

Nu te speria...acelasi lucru l-am patit si eu.Mie mai mult sange mi-a curs a doua oara decat prima. Poti folosii lubrifiant fara nici o retinere, nu devii dependenta, nu patesti nimic.Partenerul tau se va unge cu lubrifiant si actul sexual va decurge mai ok...va aluneca mai usor si in modul asta te vei largi putin. Daca vrei cred ca merge sa folosesti macar o data ulei de bucatarie, cu toate ca nici lubrifiantul nu este mai scump.vedeti voi.gasiti o solutie.