| chucky_8545 a întrebat:

(Fundita pentru cel mai bun sfat) Buna.Ma numesc Raluca, am 14 ani jumate.Chiar am nevoie de ajutorul vostru pentru ca sunt confuzasad. Prietenul cel mai bun, Andrei, a fost cu prietena mea cea mai buna[dar acum nu mai sunt prietena cu easadoh go on], in acel timp eu cu el abia vorbeam, dar ieseam in oras toti 3. E o situatie putin mai ciudata, dar cu siguranta nu unica.Mai multi din scoala spun ca el ori este cu mine, ori cu ex-prietena mea cea mai buna, asa ca am zis ca nu mai vorbim la scoala decat ceau-ceau, asta a fost acum 2-3 lunihappy. Pe parcurs, ei s-au despartit.si eu am devenit pr lui cea mai buna ca ma tot vorbit pe mess, am castigat incredere unu in altu, am iesit prin oras, si asa s-a ajuns sa vorbim in fiecare zi la telefon de minim 2-3 ori, iar seara vorbim cu zecile de minute. Ultima data cand am fost cu el in oras, s-a purtat ciudat, in sensu de : el niciodata nu ntine o fata de gat)in prietenie), sau ii da cu palma peste fund.in schimb, ultima data numa asa a facut, deci pot sa zic ca in ziua aia s-a dat la mine.numa m-a tinut de gat, imi dadea cu palma peste fund, si eram in spate la un bloc, ca baiatul cu, care am fost, fuma si am cautat un loc unde sa fumeze el.Si i-am tot zis sa-si mai tina mainile acasa ca daca nu, il pocnesc, si tot nu a incetat.Asa a facut si in maxi-taxi.si i-am promis un bobarnaclaughingbig grin, si cand ne-am dat jos, dupa vreo 10 minute, el mi-a adus aminte ca trebuia sa-i dau un bobarnac. I-am spus "ma, eu am impresia ca tie iti place sa fii batut de fete" si n-o mai zis nimic... o continuat cu prostiile lui.Asa face doar cand suntem in oras, a mai facut aproximativ ceva de genu pe deal, cand am fost vreo 10 copii, dar nu chiar asa.In schimb, pe mess abia vorbeste( da tot el se baga in seama :d), si la banchet...numa "ceau ceau". si a stat cu fata pe care. pot sa zic ca nu o prea suport, si stie asta. a dansat o data cu ea (el nu se omoara cu dansatu), si m-a deranjat lucru asta.Intr-un fel, cred ca incepe sa-mi placa de el.numa la el imi sta gandu.si de vreo o saptamana numa pe el il visez.si azi-noapte am visat ca eram cu el, m-am trezit asa fericita love struck.In concluzie, ce credeti? De ce face asta? De ce se poarta asa? am nevoie de sfaturi, ce sa fac daca mai face asa, sau nu stiu, dar chiar simteam nevoia sa ma "descarc" devil:". Multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Bella_3622 a răspuns:

Buna happy. In concluzie nu stie nici el ce vrea! Ori vrea sa fiti numai prieteni ori sa fiti impreuna. Probabil asteapta sa ii zici tu daca vrea sa fiti impreuna. Si la bancheat probabil a vrut sa te faca geloasa, sa vada cum reactionezi. Tu ce crezi ca e mai bine sa ramaneti? Prieteni sau ar fi mai bine sa fiti impreuna. Trebuie sa stai bine sa te gandesti ce vrei sa faci. Si probabil vrea sa faca pe smecheru, ca nu stie de unde sa mai culeaga fete. Sfatul meu este sa incerci sa vorbesti cu el sa ii zici de ce se comporta asa, si daca iti da de inteles ca vrea ceva, incearca sa fi cu el. Dar nu te avanta prea tare. Si daca iti va zice ca asa se comporta el mai,, nou,, lasa-l in pace. Nu merita. Da totusi mi se pare ca cam se joaca cu tine, pai pana acum ca el nu ia o prietena de gat si ii da cu palma la fund, si incepe sa iti faca tie asa. Ii place de tine, si ar vrea sa fie cu tine, dar nu ceva serios. Ceva de gen :2 saptamani-1 luna. Cu alceva nu am cum sa te ajut. Bafta love struck

5 răspunsuri:
| chucky_8545 explică:

@adelle23 nu.eu m-am certat ca ea.adica eu i-am zis sa mai termine cu fitele, ca isi luase lumea in cap si numa' comenta si isi baga nasu peste tot, si lucru asta nu mi-a placutstraight face si mai bine am terminat sa fiu prietena cu ea decat sa ne tot certam toata ziua

| chucky_8545 explică:

@adelle23... dalaughing f bine big grin!:*

mersi mlt pentru raspunsuri...mai astept ceva raspunsuri, sa vad daca mai vrea cineva sa ma ajute, daca nu, dau fundita azihappy:X

| adelle23 a răspuns:

Cred ca este reciproca treaba.cand ii place cuiva de tine, simti lucrul asta, si invers. si in legatura cu fata aia, a dansat cu ea ca sa vada cum reactionezi, daca ii arati ca il placi... big grin Ce sa zic, asteapta sa vezi daca schiteaza ceva, daca te intreaba daca vrei sa fiti impreuna, in rest cu prietena aia nu stiu daca se mai merita sa vorbesti. dar cred ca nu mai vrea ea sa vorbeasca cu tine, probabil o fi aflat cat de apropiat a devenit Andrei de tine :-), Fetele sunt invidioase si pe prietenele cele mai bune, dar pe fostele prietene? nici nu iti imaginezi...

| adelle23 a răspuns:

@chucky: nu am afirmat ca te-ai certat iar din asta reiesea ca nu mai intretineti legatura...deci tot o fosta prietena o consideri, sau ma rog, o cunostinta. E mai bine?

| oanna_3365 a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el.si nu te stresa pentru fosta prietena a lui pentru ca se vede ca ii place de tine acuma.asa ca bafta