| baubau_7392 a întrebat:

Gata. S-a terminat BUCURIA

Salut tuturor. As vrea sa cer ajutorul celor experimentati prin acest intermediu :

Am 22 ani, sunt foarte trecut prin viata fata de tinerii de acceiasi varsta.
O mica descriere : educat, stilat, ingrijit, practic mult sport, innot, culturism, mereu curat, am grija de mine, cum arat, ce vorbesc. etc

In urma cu un an jumate am cunoscut o fata, ea avand o relatie cu un alt baiat atunci.

Sincer nu prea ma atragea acea persoana, si la insistentele ei, cu greu am iesit de cateva ori impreuna in oras. Ea avand doar 18 ani.

Iesind de mai multe ori impreuna incepeam sa nu ii mai vad defectele, ea fiind foarte innebunita dupa mine, dupa atitutinea mea
dupa fizic si multe altele.

Dupa am iesit la club impreuna, am sarutat o, incepusem chiar sa ma indragostesc de ea.

Au trecut 1 an jumate numai de lapte si miere, tot felul de nebunii, unele duse chiar la extrema extremelor.

A aparut o problema, bagandu ma intr o afacere am pierdut 3000 euro, am devenit foarte stresat la un momentdat

Incepeam sa o dau la o parte cu toate ca o iubeam maxim, doar nu vroiam sa ii transmit starea mea de stres.

Ea spunandu i asta prietenei ei, a inceput un razboi psihologic impotriva mea, ca nu ma merita ca bla bla bla.

Dupa a inceput sa ma trateze cu indiferenta, ceea ce nu am primit vreodata de la o fata, simteam ca innebunesc.

Ajunsesem sa cred ca sunt atras mai mult de indiferenta decat de ea, de abia acum dupa 1 an jumate incepuse sa imi placa cu adevarat acea fata.

Acum sunt intr o situatie data dracului, nu mai am relatia cu ea, nu mai am 'prieteni'(nu pot avea prieten pe candva care e invidiosi pe mine si imi vor raul)

Facultate fac cu frecventa redusa, nu am un loc de munca care sa imi ocupe timpul, am intrat intr'un colaps si cu datorii.

Simt ca ma depaseste situatia, simt ca am pierdut tot, ma simt abandonat, a nimanui cu toate ca multe fete si baieti ma vor ca prieten sau altceva,
am devenit recalcitrant, nu mai pot auzi pe oricine ca vorbeste in preajma mea, ma irita toti, nu aud de nicaieri lucruri interesante.

Cu toate ca uneori viata o ia razna, puteam spune ca daca mai eram cu acea fata situatia era mult mai roz.

Ea de o luna jumate nu prea mai vorbeste cu mine, sau cand vorbeste o face foarte aiurea, multa indiferenta, o sun, imi da ocupat.

I-am cerut sa imi spuna daca are pe altcineva si sa nu se ascunda de mine ca nu are rost, ca eu ii vreau binele si nu raul, doar ca
mai aveam nevoie de ea uneori sa o simt langa mine, la o cafea in oras, sa o vad, sa o aud, daca nu se poate altceva.

Se fereste de mine tare, nu stiu ce are.Inteleg daca are pe altul, nu ma deranjeaza, doar ca nu mai vrea sa fim amici deloc, simt ca ma uraste fara sa ii fi facut ceva.

A plecat fara sa imi spuna cu adevarat ce s-a intamplat, fara sa imi limpezeasca mintile.

Imi e ciudã pe mine ca am bagat o in seama, am simtit ce e putin cam proastuta inca de la inceput, si uite ca m a facut sa sufar asa tare, plang incontinuu, nu ma pot opri.( cu toate ca imi este greu sa o recunosc)

Cum poate un om sa plece asa? fara sa puna nimic? dupa o relatie incredibil de frumoasa( spun asta in comparatie cu cele doua relatii de dinainte de 3
si respectiv 2 ani si cu restul relatiilor auzite si vazute prin lume )

Cum pot sa imi revin ca om? ce activitate sa imi mai gasesc? stau toata ziua acasa si nu fac nimic cu adevarat interesant sau folositor.

Imi caut un jobe dar nu gasesc nimic, simt ca toate imi merg pe dos.

Simt ca nu ma mai atrage nimic din viata asta, nici fete, nici prieteni, nimic.

Nu imi mai gasesc rostul, nici nu mai stiu pentru ce traiesc.

Am slabit 8 kg in aproximativ 2 saptamani.
As pleca intr'o excursie pe lumea cealalta cu gandul ca e mai bine ca aici, in tara asta, in lumea asta asa rea, dar daca nu e nimic acolO?

4 răspunsuri:
| dulcykaLy a răspuns:

Poate si tu ai gresit indepartand-o. si a crz ca nu o mai vr langa tine. faptul ca ai problema nu inseamna ca tb sa te distantezi de pers cu care ai o rel.

| mgtow a răspuns:

Da treci printr-o perioada destul de rea si acea fata ti-a demonstrat ca nu te merita deloc a profitat de tine, incearca sa vorbesti si tu cu verii tai sau unchiul tau poate te ajuta sa iesi din datorii si sa ai un loc de munca cat despre fete nu trebuie sa te omori deloc ca iti va veni vremea sa ai parte de una care te va pretui.

| RyanGeorge a răspuns:

Cu totii ne dam seama cat de mult iubim persoana de langa atunci cand vedem ca o pierdem sau am pierdut'o deja.
Toate acestea e un fel de test pentru tine, cu totii trecem de o problema de acest gen, altii au trecut deja si care nu au patit pana acum vor patii de curand sau mai tarziu la casnicie.

Fetele sunt parsive si mari Kurve in ziua de azi de aceea nu mai merita sa pui atat suflet in persoana de langa tine pentru ca te poate da peste cap la cate poate sa faca si fara sa te astepti STIIND ca o cunosti destul de bine si zici in gandul tau "NU FACE EA ASA CEVA, NU ARE CUM DOAR MA IUBESTE",aici depinde de persoana cat de mult il duce capu ca sa nu poata patii asa ceva.

Si eu am patit aproape la fel ca tine acum cati'va ani si pot sa zic ca ma bucur mult ca am avut o despartire cam asemanatoare ca a ta pentru ca mi-a deschis ochii si acum stiu cum sa le fac pe ele si nu ele pe mine.

E greu, foarte greu cand nu ai prieteni sau mai ales daca ai dar nu vrei sa vorbesti cu ei pentru ce ai patit, insa te sfatuiesc sa vorbesti cu unii din ei care ii cunosti mai bine, le explici, te ajuta mult ca te descarci in fata lor.

Plansul,hai ma doar esti barbat ce naiba, plangi K copii cand i-au murit pisica, lasa frate, o iubesti Lupta pentru. ea daca ea nu te mai vrea intelegi lucru asta, Ok am inteles ca vrei o explicatie din partea ei, la fel Lupta pana se lasa si iti va da explicatie pe care ai asteptat'o.

Timpul, poti trece peste tot cu timpul, intr-adevar e greu mai ales ca nu ai un loc de munca, nasol dar ce sa facem ASTA e, daca s-a intamplat toate astea acum nu ai ce sa faci, mergi tot in fata, esti tanar stai linistit.

Daca vrei sa vorbim mai mult, ma poti suna 0769.859.257,te ajut ca te inteleg destul de bine.

Bafta si ne mai auzim.

| Crissttina a răspuns:

Probabil ea te-a inlaturat de teama de a nu suferi ea si nu s`a mai gandit la tine.eu zic sa incerci in continuare sa iti cauti un job ceva sa ai timpul ocupat. ziceai ca esti sportiv. du`te la sala, fugi, ocupa`ti viata cu orice activitate si sa stii ca totul se intampla pe lume cu un rost.si tu zici ca ea avea prieten cand te-a cunoscut.si ea l-a lasat pe el pentru tine? daca a fost in stare de asta d c nu ar face asa si cu tine.nu zic ca a facut, e doar o parere.ai multa grija de tine sunt sigura ca ai puterea sa treci peste si vei vedea ca vei intalni si tu o alta fata care te va face fericit.succes!