| marry_2494 a întrebat:

am avut o relatie de 2 ani jumate si in ultimul timp ne certam, imi vorbeste urat, cu el mi-am inceput viata sexuala dar nu mai e la fel cum era inainte. De curand am cunoscut un baiat care este mai mare decat mine este la teologie si vorbeste atat de frumos cu mine. Simt ca ii place de mine si mie imi place de el si ne intelegem atat de bine, dar totusi eu inca il iubesc pe celalalt si nu pot uita tot ce am trait impreuna.

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îți amintești ce ți-am răspuns la întrebarea http://www.tpu.ro/......m-facut-o/
Ei bine, presupun că înainte să fi pus întrebarea aceea,atunci, nu ți-ai început viața sexuală cu el. Din întrebarea postată acum, simt o doză de regret. Un bărbat care se comportă urât cu tine, nu te merită sub nicio formă. Vorbele urâte nu trebuia să le accepți de la bun început, și să te desparți de el, nu să rămâi într-o relație de lungă durată din cauza obișnuinței. Tu NU îl iubești dacă îl placi pe tipul de la teologie.
Îți sugerez să te desparți de el, pentru că nu are rost să continui o relație doar de dragul celor 2 ani în care ați "trăit"împreună.
Ai toată viața înainte, deci o mulțime de prilejuri să cunoști diferiți băieți.
Baftă!

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Marry,
Încearcă, ce ai de pierdut?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Marry,
Este o diferență cam mare între voi doi, dar dacă tu consideri că există acea legătură puternică, nu văd niciun impediment în "construirea" acestei relații. Eu zic să încerci, iar dacă vezi că nu aveți destule lucruri în comun, sau dacă tu consideri că este prea matur/serios pentru tine, vă despărțiți pe cale amiabilă.Ia lucrurile cu calm, gândește la rece, căci poate iese o relație foarte frumoasă, mai știi?
Succes!

| MissL a răspuns:

Incearca sa ai o discutie cu tipul cu care ai avut o relatie doi ani, spune-i ca totul s-a cam racit intre voi, dar tu inca il iubesti si pentru tine e greu sa treci peste toate amintirile voastre. vezi cum reactioneaza, daca nu il atinge tot ce iai spus si nu vrea sa va impacati, atunci cupleaza-te cu tipul de la teologie, te va ajuta sa treci peste.

| 1n3x a răspuns:

Lasa-l daca vorbeste si se comporta urat cu tine. Poate are pe altcienva.

| marry_2494 explică:

Si ce sa fac acum sa incerc o relatie cu baiatul de la teologie sau sa il refuz? mersi

| marry_2494 explică:

M-am intalnit de cateva ori si exista o legatura puternica intre noi ne intelegem super bine dar este o problema este ultimul an la teologie si eu am doar 16 ani, desi el zice ca gandesc mai matur nu stiu daca as putea fii fata potrivita pentru el.m-am gandit sa renunt la el desi nu imi doresc asta pentru ca nu vreau sa renunte la ce si-a dorit adica sa se faca preot doar pentru mine. Poate ar fi mai bine sa isi caute o fata mai mare.te rog da-mi un sfat si mersi mult te pup

| marry_2494 explică:

As vrea sa incerc imi place tot la el si stiu ca si el simte acelasi lucru pentru ca avea si alte variante si totusi m-a ales pe mine refuzandu-le pe celelalte, doar ca totusi este o diferenta mare de ani si mi frica ca poate nu ar fi de acord nici parintii mei nici ai lui.el este singurul care m-a facut sa nu ma mai gandesc la celalalt baiat.stiu ca daca am avea o relatie ar fi serioasa si asta ar insemna sa renunte la gandul de a se face preot si asta imi da de gandit. mersi mult pentru sfaturile tale mi-au prins foarte bine nici macar prietenele mele nu mi-au oferit sfaturi mersi inca o data