| Florin7255 a întrebat:

Habar nu am ce sa fac! Am si eu o prietena, are 13 ani jumate si faza e ca e cam salbatica. Suntem impreuna din iulie si pana acum ne-am despartit de vreo 5 ori, dar a doua zi ne impacam. Ei bine acum ceva timp ne-am departit timp de 2 saptamani pentru ca ea fiind destul de mica, eu am 14 ani, nu prea vroia sa ma ia in brate sau ma sarute, ma rog am zis sa o astept poate se schimba, dar mi-a zis ca ea nu se va schimba niciodata pentru nimeni, OK oricum se va schimba fara sa vrea. Dar a mai fost o chestie, ei ii placea si inca ii mai place de unul dintre cei mai buni prietenii ai mei si asta a fost motivul pentru care m-am despartit de ea. Aseara ne-am impacat din nou, dar sincer nu stiu daca am facut bine. Eu cand m-am despartit de ea i-am spus ca daca vreodata va mai vrea sa fim impreuna sa se schimbe si sa nu-l mai placa pe prietenul meu deloc ci doar pe mine, ca doar asa ar fi normal. Ei bine nu s-a intamplat nimic din chestiile astea doua : EA nu s-a schimbat, adica tot salbatica este, dabea daca ma atinge si tot il mai place pe prietenul meu. Eu acum ce sa fac sa ma despart de ea, dar de data asta DEFINITIV sau sa o mai astept poate, poate se schimba. Sincer o iubesc foarte mult si chiar tin la ea si nu vreau sa o pierd, dar prin comportamentul ei ma face sa o resping. Voi ce spuneti ca ar trebui sa fac? FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| iasmina0archie0fan a răspuns:

Pai uite ce cred eu. Din cate am inteles eu tu ti la ea foarte mult si asta e un lucru bun. Insa ea se pare nu e foarte constienta de atentia pe care i-o acorzi. Nu pare foarte serioasa. Insa asta nu tine de varsta ci de personalitatea ei. La randul tau nu trebuie sa o judeci dupa varsta deoarece nu e o diferenta mare. Am prietene care au fost cu baieti chiar cu 5-7 ani mai mari decat ele.
Si cu privire la faptul ca prietena ta pare indragostita de prietenul au, cel mai bine ar fi sa incerci sa ii explici sa fie sincera cu tine. Si tu la randul tau sa fi cu ea.
Chiar daca nu ii place, ia-o prin surprindere: imratisez-o, vorbeste dragut cu ea... lucrul de genul acesta. Insa am o teorie despre faptul ca nu ii plac aceste lucruri: poate sub imaginea de fata zvapaiata, puternica e de fapt timida. Gandeste-te bine: faceai aceste lucruri in fata prietenilor tai sau a ei? Probabil ca asta o intimideaza. Petreceti mai mult timp doar voi doi, fiti sinceri si lucrurile sa vor rezolva de la sine. Tu find mai mare si find baiat fa tu primii pasi si arata-i ca nu e nimic rau la o imbratisare sau un sarut.

7 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna

pai daca ea nu vrea sa te ia in brate ia-o tu daca ea nu vrea sa te sarute sarut-o tu poate ca e timida

si daca ii place de pr tau si tu sti eu zic sa te desparti de ea adica esti constient tu ti la ea si ea la pr tau?

dar totusi incearca sa ai o discutie cu ea si sa ii spui ca prin comportamenul tau risca sa te piarda si ca nu intelegi de ce s-a mai cuplat cu tine daca ei ii place de pr tau?

si sa iti mai spun ceva nici eu nu sunt asa de atatsata d epr meu aidka sa il sarut intruna sis ail iau i brate pentru ca sunt mai timida asa este si ea probabil:*

bbafta

| ßέßέ a răspuns:

" Am si eu o prietena, are 13 ani jumate... " / " pentru ca ea fiind destul de mica, eu am 14 ani " - maxim laughing

Revenind la intrebare big grin. Tipa se poate schimba, adica cu timpul va face acesti micuti pasi pentru tine, mari pentru ea cu tinutul de mana, sarutari si dulcegarii de astea. Problema e ca ii place de prietenul tau... te-ai gandit daca nu cumva s-a combinat cu tine ca sa fie mai aproape de tipul ala? Nu merita asta e ideea. Trebuie sa mai creasca sa inteleaga ca nu poti sa il placi si pe prietenul tau si pe amicul lui in acelasi timp. Mai vorbeste cu ea, daca zici ca tii la ea si explica-i ca o sa te piarda daca mai continua asa. Bafta happy

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Pey daca stii ca ii place de altcineva de ce te-ai mai impacat cu ea?
nu te merita.mai bine pune punct acestei relatii. e mai bine pentru amandoi

| Butterfly_4858 a răspuns:

Pai.Cred ca am fost si eu pusa in situatia ei.
Adica tipul era mai mare decat mine cu 2ani.Si el vroia mai multa atentie de la mine.Eu eram rece.Mai ales de fata cu prietenii lui sau ai mei.Cand eram doar noi doi eram alt fel.Eram mai apropiata de el.Imi placea sa petrec timpul langa el.Ma simteam bine in prezenta lui.Ma rog.Nu asta e ideea...Ideea e ca la un moment dat el s-a cam saturat de respingerile mele si de indiferenta mea.Eu lasam impresia ca nu tin la el si ca nu imi pasa de relatia noastra.Si odata ce s-a saturat sa fie respins a incetat sa ma mai sune.sa ma mai caute.Acum eu eram ingrijorata si eu faceam tot posibilul sa dau de el.Acum simteam si eu ce simtea el pana acum! Indiferenta durea! In cele din urma ne-am despartit! Cred ca a fost mai bine asa.Desi,si acum, dupa un an de zile mai tin la el!

Eu nu sunt in masura sa dau sfaturi! Important e sa faci ce simti! Si sa nu te minti! Oricat ai tine la ea. daca ei ii place de un prieten de al tau.Treaba nu e chiar OK.Asa ca deschide bine ochii! Daca va despartiti, si daca fata intr-adevar tine sau a tinut la tine va suferi si te va cauta ea, va incerca ea sa se mai impace cu tine! Daca nu face toate astea.Inseamna ca nu i-a pasat sau ca.cine stie! E o fire prea orgolioasa ca sa faca asta!big grin

Mda.Nu stiu cat ti-am putut fi de ajutor! big grin
Oricum.Itzi urez multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna florin! SIncer nu stiu ce sati zic. Problema ca e ''salbatika" logic ca o sa se rezolve pe parcursu anilor si dupa ce o sa aiba mai multa experientza sa zic asa. Problema poate fi si ca ea tine ink la prietenul tau si POATE u esti doar... un inlocuitor al prietenului tau. Nu stiu ce sa zic. As zice sa te despari putin de ea si sa vezi cum reactioneaza, daca umbla dupa tine sau daca ii pasa. Nu trebuie sa te superi daca ea o sa te ignore, dar u nu trebuie sai arati cat de mult tii la ea, arata-i ignorantza, ca nu-ti pasa ca daca te vrea o sa te caute. Sunt o fata. Bafta!

| radmaria a răspuns:

Wtf? am inteles o iubesti, dar totusi ai 14 ani ea 13, intr-adevar poate iubirea nu are varsta, dar la aceste varste sunt niste mici jocuri, nu cred ca vei avea de suferit de pe urma acestei "relatii", bine normal in locul tau i`as cu jethappy

| danonino1de1capsuni a răspuns:

Nu te merita:-|