| AliaIoana a întrebat:

Bună TPU!
Sunt împreună cu prietenul meu de două luni si ne-am cunoscut prin intermediul unui prieten de-al lui cu care am stat cateva zile pentru ca s-a împăcat cu fosta lui prietenă.
Acum ceva timp "acest prieten" al lui s-a despărțit de fosta şi îmi tot da mesaje ca ar vrea să stea cu mine! ŞI EU AŞ VREA SĂ STAU CU EL...(îl iubesc mult) Dar acum sunt cu prietenul lui si nu stiu cum să ma despart de el... Pur şi simplu am realizat că nu ma atrage deloc! Poate nu am făcut bine ca stai cu prietenul lui, poate a fost doar o consolare pentru mine.
Acum vreau sa va întreb, cum as putea sa ma despart ca sa pot sta cu el? Help! Am nevoie de ajutor!
Fundiță!

Răspuns Câştigător
| Stephanie20 a răspuns:

Pai in primul rand Buna.
Pai trebuie sa ii spui in fata nu Sms sau telefon.Sa fie intr-un loc linistit si spui tot ce simti pentru el. Ii spui frumos nu intr-un mod de genul 'Ba vezi ca eu simt atractie fata de prietenul X'
ii spui frumos, intr-un mod calm. Dupa in timp o sa i treaca, e mai bine sa afle, daca nu afla va faceti rau reciproc tu ca nu poti sa fii cu 'iubirea'ta si el ca isi iroseste timpul aiurea stand cu cineva care e cu ganul la X.

SPer ca te-am ajutat! Bafta si succes.happy

3 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Eu te sfatuiesc pe viitor sa nu te mai combini cu persoane care nu te atrag, nu inteleg scuza asta cu "Nu ma atrage deloc, acum am realizat" eu cred ca chestiile astea se simt.

Spune-i in fata. Simplu. Merita macar adevarul.

A, si daca esti fericita ca te vrea cealalat, eu cred ca esti doar o consoloare la care poate veni mereu cand se desparte de fosta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa faci asta, niciodata, dar niciodata nu iei prietenul-prietenului tau! Asa ceva nu faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu actualul tau iubit si sa-i spui sincer ca iti pare rau, dar ca nu te atrage deloc. In schimb esti indragostita de prietenul lui. Ii vei frange inima dar asta este cel mai bun lucru pentru el. Cu cat o mai ti asa cu atat il va durea mai tare. Pune-i capat, va irositi timpul si el si tu!winking