| bombonika1799 a întrebat:

! Hay,TPU! Va rog cititi toata povestea!

Am o mare problema,de fapt mai multe sa incep:

~prima oara mi-a placut de un baiat,era dragut,dar apoi m-am certat cu cineva din cauza lui si incetul,cu incetul nu mi-a mai placeut asa de mult;

~dupa la scoala am facut un consilu si am stat in banca cu un coleg de al lui,care pana in momentul acela nu stiam ca exista,apoi incetul cu incetul a inceput sa imi placa de el,incepusem sa vorbim aproape zilnic pe site-urile de socializare,iar,daca nu ne vede-am o zi trebuia sa vorbim neaparat,imi facea cu ochiul si multe altele..., apoi am aflat cu cine a mai stat si multe altele despre el, dupa care ne-a dat vacanta de iarna si nu prea am mai tinut legatura... dupa cand am venit la scoala nu imi mai placea de el, iar acum am aflat ca ii place de o fata de la noi de la scoala si nu mai pot de nervi dar nu stiu de ce pentru ca mie nu imi mai place de el!
2~3dintre colegele mele vor sa ma combine cu un baiat de la noi di sc cu 2 clase mai mare, care cred ca ma place(sunt sigure) na e dragut si simpatic chiar imi da semne ca ma place si nu mi-ar fi o problema sa flirtez cu el, dar problema este ca acum a inceput sa imi placa iar de primul baiat si am aflat ca si el m-ar placea putin, dar in acelasi timp imi place si de baiatul cu care incearca sa ma"combine" colegele mele si daca nu mai simt nimic pentru al 2 lea baia de ce sunt nervoasa cand o fata este in jurul lui? Ce sa faca, chiar nu mai stiu ce este in mintea si sufletul meu! Ajutor! Un sfat este mereu bine venit

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Tu sti le cine placi mai mult!
Indragoste e ca si in razboi! lupta pentru ceea ce vrei!

| Q69 a răspuns:

In viata o sa ai de facut multe alegeri
mergi pe instinct
si mereu urmatorul va fi cel mai bun
sa nu te uiti niciodata inapio ...mergi inainte

| Simona8807 a răspuns:

Fa o lista cu cei trei baieti si imediat sub ei scrie calitatile pe care le au sau/si ce iti place mai mult la ei. Vezi cine are mai multe puncte, alege-l pentru ca de el iti place mai mult!

| DarkFarm a răspuns:

Incearca sa stai cu baiatul care iti place mai mult si incearca sa ii uiti pe cei 2 deoarece daca vei sta cu baiatul al 3-lea ii vei uita sigur pe cei 2

| luca1122 a răspuns:

Incearca sa inchizi ochii si prima persoana care iti apare in minte pe aceea o placi mai mult...eu asta facbig grin