| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! :* Am si eu o intrebare :-s
Scuze daca o sa scriu mult laughing)))

Pai, este vorba despre un baiat. Pe acest baiat il cheama Alex. El este verisorul celei mai bune prietene a mea Monica. Eu si cu Monica suntem in aceeasi clasa, deci vorbim mereu cam despre orice. Alex, imi dadea intr-o seara like'urii si comentarii pe facebook, si mii s-a parut frumos gestul, asa ca i-am dat si eu inapoi puppy dog eyes! Apoi m-a intrebat de vorba si vorbea foarte frumos :X. Incepusem sa vorbesc cu el in fiecare seara, cand vedeam de la scoala puppy dog eyes. Pana cand am aflat de la prietena mea Monica ca el ma place. Si eram sincer, destul de fericita, pentru ca era si este un sentiment reciproc. >:"
Am vorbit cu el si i-am spus asta, si el a vrut sa fiu prietena lui si am acceptat puppy dog eyes.
Problema e ca :-s... Unei dintre cele mai bune prietene ale mele ( nu chiar atat de apropiate ) ii placea de el. si mie mi-a zis doar ca el e simpatic, si asta inainte ca eu sa vorbesc prima oara cu el. Si eu credeam doar ca ei doi se inteleg bine, cand de fapt ea il placea pe el. De aceasta chestie mi-am dat seama cand am vazut ca ea imi daduse block pe facebook si ignore pe mess :-s. Am sunat-o in disperare cred ca vreo 2 zile :-s. Pana cand m-am intalnit cu ea la scoala ( suntem in aceeasti scoala ) si nu vorbea deloc cu mine. Nici macar un "buna"! Ea doar le-a luat in brate pe prietenele mele, si apoi a plecat oh go on. Si eu cand am intrebat-o de ce nu vorbeste cu mine, s-a uitat urat la mine si apoi a plecat.

Am vorbit cu Alex despre asta si mi-a zis exact asa: " nu prea am vb cu ea asa cum am vb cu tine. eu te am pe tinee :X nu am cum sa ma indragostesc de ea... "

Sincer, nu stiu ce sa fac x_x!
Imi dati si mie un sfat va rog frumoss :-s?
Dau funda puppy dog eyes! :*:*

Răspuns Câştigător
| catalinnaelena a răspuns:

Probabil doar te invidiaza pentru faptul ca esti intr-o relatie cu ale, ceea ce ei, nu i.a iesit.
sfatul meu ar fi sa te concentrezi pe relatia ta cu alex, sa nu dai importanta la aceasta "problema", pentru ca lucrurile intre voi, categoric n.o sa fie ok, atat timp cat vorbesti cu alex, mai ales, dupa cum spuneai, si ea il place...
important e sa fii tu fericita cu ce ai langa tine, nu cu ce vine si trece. bafta! happy

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Este invidioasa pe tine. Continua-ti relata si sper sa va tina mult.big grin Dar sa ai grija, sa nu te increzi in totoalitate in el.
*-*

| oOSaritaOo a răspuns:

Scriitoare ar trebui să te faci.

| Miihaelllaaa a răspuns (pentru oOSaritaOo):

De ce crezi asta puppy dog eyes?

| Aaanoniiiima a răspuns:

Pe "prietena" asta a ta o roade invidia ca baiatul e indragostit de tine si nu de ealaughing eu zic sa continui relatia cu el si pe ea sa o lasi in pace. asta nu e dovada de prietenie din partea ei. practic ei ii pare rau ca te vede fericita. bafta :*

| Miihaelllaaa a răspuns:

Va multumesc tutor pentru raspunsuri love struck Va multumesc foarte mult pentru ca m-ati ajutat. Sfaturile voastre imi sunt de mare folos puppy dog eyes puppy dog eyes puppy dog eyes love struck!