| Jessyka122 a întrebat:

Heeeeeelp pls! love struck
deci, imi place de un baiat, si nu sunt sigura daca si el ma place, la scoala de multe ori ma priveste, iar cind eu ma uit la el, deodata isi ia privirea. sau cind eram la engleza stateam dupa el, si el de multe ori se intorcea si se uita la mine cu o asa privire insisenta si zimbea :3. sau cind eram la ora de biologie iar stateam dupa el pentru ca profa acolo m'a pus si nu stiu ce profa ne arata iar el si'a pus capul drept in fata mea si nu vedeam nimic, si l-am rugat sa se miste cumva ca nu vad nimic, dar el zimbea la mine si iarasi cu privirea aia, si facea special se putea cu capul ca sa nu vad nimic ce arata profa. sad apoi totusi si'a luat capul :~p
sau alta situatie, vorbeam cu prietenul meu cel mai bun, si el se uita asa la mine parca era gelos big grin
sau cind am intrat in clasa el vroia sa iasa, si a mers spre mine si nu stiu cum ne'am lovit unul de altul big grin
nu stiu daca ma place sau nu, pentru ca uneori face glume pe seama mea :s
o prietena de'a mea zice ca posibil ma place... voi ce credeti? dau fundita : *

Răspuns Câştigător
| Coco2730 a răspuns:

Cred ca te place. Dar de ce vrei sa stii? Il placi si tu? Poti sa vorbesti cu el, nu e nicio problema, stii, nu?

| Jessyka122 explică (pentru Coco2730):

Da il plac happy
faza e ca nimeni nu stie ca mie imi place de el, si cam de multe ori il ignor sad chiar ieri i-am zis o prostie mare. "ca el e un nimeni pentru mine"
((((((

| Coco2730 a răspuns (pentru Jessyka122):

Super, deci stii ca il placi. E minunat cand doi oameni se plac si se inteleg. Sansele sunt ca si el e intimidat de tine si nu stie cum sa se comporte, exact ca si tine. Of, Jessyka, ce fel de iubire o sa cresteti voi doi daca ii spui asa lucruri dureroase? De ce nu ii spui un lucru frumos mai bine? Ca cei mai frumosi adidasi din clasa sunt ai unei colege si ai lui? Si de unde i-a luat? Adevarul e ca nimeni nu trebuie sa stie ca tu il placi. Doar fii tu insati, distreaza-te, educa-te, fii fermecatoare si gata!

| Jessyka122 explică (pentru Coco2730):

happy mersi :3
nici un fel de iubire! big grin doar simpatie, si nici nu stiu macar daca ma place! sad

| Coco2730 a răspuns (pentru Jessyka122):

Normal ca nu e iubire, nici macar nu va spuneti lucruri frumoase, astfel incat sa fiti macar cunostinte. In practica sunteti inamici. Ceea ce e si foarte amuzant, totodata. Poate, daca ati schimba cateva cuvinte mai prietenoase, ai putea afla daca e un nimeni caruia n-ai ce sa-i imparti din gandurile tale sau, din contra, o persoana interesanta, cu care ai putea sa fi prietena.

| Jessyka122 explică (pentru Coco2730):

Deci, inainte eram prieteni foarte buni, dar cu timpul el a intrat intr-o gasca cam nu prea buna. :S
si el a inceput sa fie indiferent cu mine si cu timpul ne-am indepartat, dar cind am venit in clasa in care el e, am inceput sa fim din nou prieteni dar oricum eu fac glume pe seama lui si el la fel. Dar la lectii intotdeauna se uita la mine si cind ma uit la el, repede isi ia privirea big grin in general de multe ori se anina, ma tachineaza...

| RetardedRacoons a răspuns (pentru Jessyka122):

Ti-a crescut mustata, d-asta se uita asa ciudat si insistent la tine, il pufneste rasul si nu stie cum sa-ti spuna ca sa nu te simti naspa.

| Jessyka122 explică (pentru RetardedRacoons):

Dada bine. :\

9 răspunsuri:
| Crisstttina a răspuns:

Ai putea sa-l intrebi :*.
Daca nu ai curajul fata in fata, o poti face pe mes, facebook :*. Succes

| SyndicateX a răspuns:

Probabil te place, spune-i ca il placi si dupa ai grija sa nu profite stiind ca il placi.