| Carmenyka01 a întrebat:

De ceva timp ma freamata in continuu o intrebare.
A trecut aproximativ un an decat plac un baiat. La inceput, l'am rugat pe prietenul sau cel mai bun,care este in clasa cu mine,sa ma ajute. Asa a si fost. Totul mergea de minune. Nu ma puteam astepta la mare lucru,deoarece nici nu prea in cunosteam pe baiatul ce in plac. Insa,a inceput sa ma salute chiar de mai multe ori pe zi,de cate ori ma vedea. Intr'o zi,pritena mea cea mai buna m; a impins,si m-am ciocnit fix de el. Dupa o vreme,in timp ce ma plimbam pe coridor, el iesea din clasa, si a dat peste mine. Din nou ne'am lovit unul de altul. Am crezut ca nu este tptul intamplator. Cineva mi-a spus ca acel baiat vorbea despre mine cu prietenii lui.Eram super happy. Cu ceva timp in urma,am aflat ca si'a facut o prietena. Eram socata. Imi facusem dor iluzii degeaba. Apoi,am afalt ca acea fata doar isi batea joc de el,si s'au despartit. Chiar daca inca mai vorbeste cu ea,eu nu sunt geloasa. Tocmai cand ramasesem fara nicio speranta, ne'am intalnit in parc,unde am petrecut mult timp impreuna. Am vorbit in continuu,mai mult ca niciodata,pentru ca inainte nu aveam curaj sa deschid eu prima conversatia. Totul parea sa fi revenit la normal. Insa,a mai aparut o problema,o alta colega de'a mea. Acum el il place si stie ca si eu il plac. In plus,e cea mai enervanta fata din clasa. Nimeni nu o suporta.
Nu stiu ce sa mai fac! In plus,si prietena mea cea mai buna s-a dovedit a nu fi. Se cunoaste ca si ea place acelasi baiat,insa nu vrea sa recunoasca si pare a vrea sa ma ajute,cu toate ca,cu ceva vreme in urma,a recunoscut.
Am uitat sa mentionez ca acel baiat locuieste aproape langa mine, daca ar ajuta la ceva.
Va rog, ajutativa! Si sper ca ati avut rabdare sa cititi tot!

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Faptul ca locuieste aproape de tine e un lucru bun pentru ca te poti intalni mai des cu el, nu te stresa ca prietena ta sau colega il plac pentru ca daca lui ii place si te alege pe tine ele vor ramane cu ochii in soare

2 răspunsuri:
| iusy98 a răspuns:

Scuze, ca nu-i folositor raspunsul da-i o telenovela foarte misto rolling on the floor

| Brunette67 a răspuns:

Dacă il placi si vezi că el e atras de tine lupta pentru el. Dacă fata aceea iti era prietena adevarata, tacea si nu se baga intre tine si el. Poti uita un baiat dacă vreiwinking Asa că nu le spune nimic lor. Iesi mai des afara cu el
si fa-l sa te sarute sau sa te ia in brate. :* O sa devina mai aproapiat de tine si dupa o sa fiti un cuplu :* Funda? big grin