| anonim_4396 a întrebat:

Heeei,fostul meu prieten ma suna, chiar daca ne'am certat saptamana trecuta(ne'am despartit de 2 luni,dar vorbeam destul des),intre timp s-a combinat cu o alta tipa pe care de abia a cunoscut'o,insa eu i'am zis sa nu ma mai cauta,tin la el,dar m-am saturat sa ma amageasca, iar prietena lui sigur n'ar fi incantata sa afle ca el vorbeste cu mine.
Nu stiu ce sa fac, nu stiu de ce ma suna dupa cearta in care i'am reprosat multe lucruri.Ce sa'i zic?straight face aa si el nu vrea sa recunoasca faptul ca este cu ea.

3 răspunsuri:
| NoNameexd a răspuns:

Scumpo,toate se întâmplă cu un motiv,de aia se numește"fostul".Nu te mai amăgii singură,recunosc,este greu să-ți scoți o persoană din suflet,chiar foarte greu,dar trebuie să înțelegi că toate se întâmplă cu un motiv,înseamnă că tu meriți ceva mai bun.El practic te amăgește, știe probabil că încă mai ții la el și de aia face așa. Încearcă să pari rece și indiferentă, și nu mai pune suflet foarte mult, pentru că tot ce-i mult, strică! Sper că te-am ajutat! Baftă!

| BellaBlack a răspuns:

Spune-i aceleasi lucruri de fiecare data cand te suna, o sa se plictiseasca si o sa inceteze sau spune-i ca esti cu iubitul si nu vrei sa fii deranjata

| ellenushka03 a răspuns:

Cred ca vrea sa te faca geloasa, sa te enerveze