| AnoniMuSlovers a întrebat:

Heeeiii tpu.....am si eu o problemulta
E o chestie peste care tot ma chinui sa trec si...eh...imi e destul de greu
Bun...deci,eu si iubitul meu suntem despartiti de aproximativ o luna si ceva...am fost intr-o seara la o nunta...de aici a inceput totul.
Era cu prietenii lui si eu cu ai mei...ne-am intalnit intr-un parc din apropiere ...eram toti.
El nu ma bagase de loc in seama in seara aceea...m-am gandit ca piate e din cauza prietenilor lui....desii noi aveam prieteni comuni si nu se ferea nici odata sa isi arate 'afectiunea' in public
Unul din prietenii aia ai lui ma placea...si asta se cam vedea cu ochiul liber.
'Prietenul' asta a venit la mine si m-a intrebat daca eu si Alex suntem impreuna ...prima data am raspuns un simplu 'poate' pentru ca nu eram sigura ce vrea Alex de fapt sa faca si astea...apoi el l-a cemat pe baiatul asta la el si au vorbit... urmand sa il trimita din nou la mine...
M-a intrebat din nou aceeasi chestie si de data asta i-am raspuns un clar si raspicat. "Da!"
Dupa care...in seara aceea ne-am despartit
Nu stiam de ce
Eu chiar il iubeam si continui sa il iubesc enorm de mult
Nu ma intereseaza daca merita sau nu ...eu nu pot si nu vreau sa il uit
Am aflat mai tarziu de la prietena mea care este de asemenea si nasa lui ...ca el credea ca eu nu am vrut sa recunosc ca suntem impreuna pentru ca vreau sa fiu cu ala sau mai stiu eu ce
Am ramas socata.
Toata lumea....inclusiv eu i-am spus de nenumarate ori ca il iubesc dar...el nu vrea vorbe ci fapte
Nu stiu cum sa ii demonstrez asta
El un timp nu virbise cu mine...dar acum cica vrea sa fim iar prieteni(eram cei mai buni prieteni inainte de afii impreuna)
Eu nu il pot considera 'doar atat' va dati seama
Nu stiu cum sa fac sa ii demonstrez cat de mult il iubesc.el se tot apropie de mine... vorbeste cu mine...il simt eu...face din nou ca prima data...dar e confux... ceva il retine si nu stiu ce anume
Nu e genul de persoana care sa se deschida...iar cu mine nu stiu daca ar mai vorbii pe tema asta...
Va rog dati-mi un sfat ceva nu stiu...chiar am nevoie de asta acum
Va rooog...
Funda love struck

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Pai fata si spune ca a zis POATE pentru ca despre respectivul fost, actual, ma rog...nu stia clar daca e sau nu intr-o relatie cu ea.
Si sincer, dupa cum s-au desfasurat lucrurile, amicul ala a fost pus de boyfriend sa o traga cumva in capcana ...deci tot nu e frumos, tot si-a cautat motiv.
Eu raman la varianta mea. Plus ca...din moment ce fata a lamurit situatia, si-a cerut scuze, i-a explicat omului ca il "iubeste" ...si el o tine langa cu "demonstreaza-mi dar fara sa fim impreuna", mie imi suna a bataie de joc.

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Du-te tu si spune-i, apoi arata-i cat de mult il iubesti si ai sa vezi dupa aceea cat de mult isi va schimba si el comportamentul fata de tine. Atentie insa, nu-i arata chiar tot, asa de la inceput.

| LoveSleep a răspuns:

Te duci la el și îi spui așa: Nu stiu ce mi-a venit de i-am spus idiotului ăluia că "poate" suntem împreună, dar asta nu are nicio relevanță. Eu vreau să continuăm să fim împreună, pentru că te plac și ai un bemveu grozav (aici poți să schimbi tu). Dacă vrei să îți plângi de milă, ești invitatul meu, dar dacă vrei o relație, ar fi ok să-ți lași dramele acasă și să-ți dai jos bluza(aici poți schimba, de asemenea).

Baftă.

| sofisis a răspuns:

De obicei, baietii prin "fapte, nu vorbe"..se refera la sex.
Avand in vedere ca ti-a dat papucii asa...pentru ca erau stele pe cer, e clar ca sentimente sau respect pentru tine NU are. Faptul ca ti=a dat papucii fara nici o explicatie si cere intr-una dovezi ale iubirii tale, inseamna ca vrea doar sa se culce cu tine si nimic mai mult.
Isi bate joc de tine si te face sa te umilesti in fata lui fix degeaba.
Daca o sa insisti sa aflii de ce ti-a dat papucii va gasi ceva prin care sa dea vina pe tine. ceva stupid...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

De obicei prin fapte si nu vorbe un baiat se asteapta ca tu sa spui un "DA" raspicat in momentul in care altcineva te abordeaza si te intreaba daca esti combinata. Degeaba ii spui de douazeci de ori pe zi ca-l iubesti daca in momentul in care trebuie sa arati asta tu raspunzi cu "poate", fiind mai preocupata despre ce ar putea crede lumea despre tine decat de legatura dintre tine si el.

Si eu i-as fi dat papucii daca s-ar fi intamplat treaba asta. Pentru ca faptele intotdeauna sunt mai importante decat vorbele si nu ma refer la sex.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Da, exact, inainte cu o seara erau impreuna iar dupa 24 de ore ea nu mai stia sigur daca mai erau sau nu impreuna. Pentru ca el la fiecare 24 de ore trebuia sa ii spuna daca mai sunt sau nu impreuna, sau ceva de genul? Sa fim seriosi. Nu ar fi trebuit sa raspunda niciodata cu "poate" in asemenea circumstante.

Scuzele sunt tot doar vorbe goale, ca si promisiunile si declaratiile de dragoste.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te-ai despartii de cineva pentru ca spune un POATE in legatura cu relatia ta cu ea? Poate nu considera ca e cazul sa dea explicatii.
Si in plus, e clar ca daca lumea din jurul lor trebuie sa vina sa intrebe daca sunt sau nu impreuna...nu stiu cat de evidenta era relatia asa de principiu.
Adica, e absurd ca dupa 1 an de relatie(de exemplu) niste prieteni comuni sa vina sa te intrebe daca esti sau nu cu iubita ta...zic si eu.
Si la o adica faptul ca nu spun DA, nu inseamna ca nu am o relatie sau ca nu mi-o asum... poate in seara aia am draci si n-am chef de statistici si chestionare...nu e motiv de despartire si nici ceva de neiertat.
Din punctul meu de vedere. E pueril si stupid sa te desparti pe asemenea motiv.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Da, ai dreptate.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma iei cumva la misto?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Poate. Sau poate e felul meu de a incheia o converasatie care stiu ca nu ar duce nicaieri, fiind singura solutie fiabila pe care o vad ca sa nu aiba nimeni, nimic de regretat, in final.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai fata si spune ca a zis POATE pentru ca despre respectivul fost, actual, ma rog...nu stia clar daca e sau nu intr-o relatie cu ea.
Si sincer, dupa cum s-au desfasurat lucrurile, amicul ala a fost pus de boyfriend sa o traga cumva in capcana ...deci tot nu e frumos, tot si-a cautat motiv.
Eu raman la varianta mea. Plus ca...din moment ce fata a lamurit situatia, si-a cerut scuze, i-a explicat omului ca il "iubeste" ...si el o tine langa cu "demonstreaza-mi dar fara sa fim impreuna", mie imi suna a bataie de joc.

| Lawliet14 a răspuns:

Esti exact cum iti place tie!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca vrei sa vorbiti serios si sa clarificati situatia dintre voi doi. Ai grija ince fel iti va cere sa ii demonstrezi ca il iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex
Sau fie "Eşti capabil să treci peste? lasă dramele astea de frustrat, dacă îmi ieşea combinaţia aia era genial, dar n-a fost să fie, tot la tine m-am întors."

| AncaNK a răspuns:

Bună! :*
Se poate rezolva.
Spune-i că îți era teamă că el nu voia să afle prietenii lui de relația voastră.
Discutați voi despre chestia asta, apoi când ești tu, fostul și așa zisul "prieten" poți face o scenă, vrea fapte, nu? jură-te că nu-ți pasă de prietenul lui în sensul acela și că doar pe el îl iubești.
Succes! big grin

| AnoniMuSlovers explică:

Intr-adevar ar putea fi si bataie de joc...insa am un motiv concret sa cred ca nu-i asa...pentru ca pe tot parcursul relatiei noastre nici macar o data in viata lui nu si-a permis sa injure de fata cu mine...sa fie pervers (nici odata in viata lui nu a 'coborat mana' mai jos de mijloc ) sau chestii de genul
Era mereu foarte atent si dragastos ...si sincer
Nu a batut nici macar cel mai mic apropo in privinta sexului sau mai stiu eu ce...
Nu stiu ce sa zic sincer
Toti prietenii lui imi spun ca ma iubeste dar ca il retine ceva
Nimeni nu stie ce
Prietenele mele cred acelasi lucru...nu stiu ce sa mai cred
Pana la urma... daca voia cu adevarat sa isi bata joc... dupa i-a spus si el prietenei mele (nasa lui) isi facea baiatu treaba...ar fi stat cu mine timp indelungat si s-ar fi culcat cu mine de cate ori ar fi vrut pana acum
Dar nu...nu a facut asta. ...si pana la urma...nu numai eu vad sentimente in actiunile lui
Tot incearca sa vorbeasca cu mine...sa ma bage in seama ...sa apeleze la mine ori de cate ori are ocazia...chiar daca are si alte obtiuni
Nu stiu ce sa zic
Voi ce credeti? Ce ar putea sa il retina?
Pentru ca avand in vedere ca e singur...nu cred ca ar fi vorba de o alta "ea"

| AnoniMuSlovers explică:

Si da... http://m.tpu.ro/utilizator/sbpg
Ai mare dreptate...insa mie nu imi era teama de ce ar putea crede lumea despre mine
Sunt mandra ca am foat impreuna si nu imi e teama sa recinosc ca IL IUBESC
Chestia e ca... avand in vedere faptul ca el in seara aia tot vorbea la telefon si nici tu 'buna' ma...macar atat ca eram impreuna si chestii...
Un cuvant nu mi-a adresat...nici macar nu se uita la mine
Eu de unde sa stiu daca el voia sau nu sa stie prietenii lui sau na...alt motiv nu stiu ca urmare a comportamentului lui fata de mine in seara aia.
Si...
http://m.tpu.ro/utilizator/aahtqv
Da...sunt extrem de constienta ca prin raspunsul meu anterior tot incerc sa il scot pe el nevinovat
Dar pentru mine e chiar diferit ...nu e ca toti ceilalti...si crede-ma ca am o oarecare experienta
E ceva la mijloc...toata povestea asta a noastra...nu stiu...mereu mi s-a parut speciala...e ceva special la el si simt ca daca il las sa plece acum voi regreta mai tarziu
Stiu ce fel de persoana este ...prietenul lui cel mai bun e ca si fratimio...ei vorbesc absolut tot si ...pana si el vede ceva ciudat in comportamentul lui Alex
Intr-un fel il inteleg pentru ca a suferit mult si a trecut prin multe dupa ce a luat sfarsit o relatie de 2 ani in care el isi pusese toate sperantele si o iubea enorm
Acum a ajuns sa o urasca...dar tind sa cred ca si acesta este unul din motivele pentru care ii este greu sa mai aiba incredere intr-o fata
Pentru ca s-a schimbat mult dupa acea experienta...