| KinderBeeeib a întrebat:

Heeey TPU.
Deci o poveste complicata. azi la scoala, o prietena i-a spus celei mai bune prietene a unui baiat ca il plac.Intr-adevar imi place putin baiatul acela doar ca nu sunt obsedata si nici nu aveam vreo intentie avand in vedere ca nu prea ne cunoastem si nu am vorbit cu el...Am inteles ca acel baiat a spus ca sunt foarte draguta dar mai mult nu stiu si cand il vad ma inrosesc si imi e frica sa nu ma fac de ras daca ma refuza.Ce sa fac.?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Sa nu-ti fie frica. Repeat after me: "I must not fear. Fear is the mind killer. Fear is the little death that brings total obliteration. I will face my fear and will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past, I will turn the inner eye and watch its path. Where the fear has gone there will be nothing, only I will remain".
Si acum gandeste-te: ce-ai avut si ce-ai pierdut? Ce se poate intampla?
1. iti place de un baiat, printr-o prietena, acel baiat este pus in tema, te invita undeva, deveniti prieteni, etc.
2. iti place de un baiat, printr-o prietena acel baiat este pus in tema, nu te invita niciunde, nu deveniti prieteni, iti place de baiat in continuare dar nu se intampla nimic.
Deci, ce ai avut, ce ai pierdut?

2 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Ce sa faci? sa vorbesti cu el, ca nu cred ca va musca. tongue
Incearca sa scapi de teama asta si rusine..Nu te ajuta la nimic. Ba din contra. Daca nu vorbesti cu el, se poate duce la alta care e mai isteata.
Vorba aia : "nu lasa pe maine ce poti face azi".
Nici tu nu lasa totul in voia sortii. Mergi si discuta cu el!winking

| Andreytta981317 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar si eu sint in aceeasi situatie asa ca tine..Nici eu nu stiu ce sa fac cum sa vorbesc cu el ca sa nu iasa ceva banal.Am decis ca o sa incerc sa nu ma mai gindesc la el.Tu ai putea sa ii adii usor ca il place sa mai vorbesti cu el, sa va mai cunoasteti si poate ca pina la urma ceva se va intimpla...Bafta!