| anonim_4396 a întrebat:

Heei. aș vrea și eu niște sfaturi. adică. plac un băiat.și aș vrea să.l fac să mă placa, măcar puțin..adica suntem prieteni foarte buni.dar eu il plac super mult..nu știu daca e indicat să.i spun. are prietenă și diferența dintre noi e de 3-4 ani. dau fundăă puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Are prietena... complicata treaba.
Spune-i ce simti, daca nu vrea nimic nu e vina lui, are deja pe cineva.

2 răspunsuri:
| ღДℓἷʂմƙᾄღ a răspuns:

Sincer... Acum depinde si de cat timp e cu fata respectiva. Adica doar nu o va lasa pentru tine nu raised eyebrows Ii esti prietena apropiata, deci mnoh ar fi ciudat sa ii spui asta. Eu stiu ca tu acum vrei sa citesti incurajari, dar totusi nu iti fa sperante. O sa distrugi o prietenie. Intreaba-te mai intai daca merita. Si daca vei reusi sa cladesti la loc increderea pe care o are in tine acum, in prezent. Stii cum e? Odata ce ii spui nu prea o sa iti mai povesteasca asa de multe, sa nu te faca geloasa, o sa se simta putin prost sa iti povesteasca. Deci, gandeste-te mai intai: Merita sa strici o prietenie?

| Raawr a răspuns:

Pai arată că și tu îi placi, dar nu că te duci în fața lui și îi spui că TE PLAC, dacă el te pupa pe obraz pupă-l înapoi, zâmbește-i, fi drăguță cu el dar nu falsă, și arată-i că ești mai bună de cât actuala prietenă (iubită).