| Fizzeru a întrebat:

M-am îndrăgostit de o fata mai mare decât mine. Și nu știu cum sa îi spun ca o plac, adică ma gândesc ca nu ar vrea sa stea cu unu mai mic decât ea. Niște sfaturi, dau fundă!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nici nu stii sa vorbesti cu fetele si esti si mai mic iti zic de acum ca n-ai nicio sansa si vezi-ti de ale tale.
Fetele se uita la unu mai mic maxim in cazurile in care baiatu stie sa vorbeasca si e interesant.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar... lumea se indragosteste mereu. Ce sfaturi putem sa iti dam :/
In orice caz ai doua variante. Fie poti sa fi cu ea, fie nu.
Nu stiu in ce context va intalniti voi, nu stiu daca esti la scoala sau nu. Nu stiu varsta. Deci nu am cum sa spun cum sa vorbiti sau ce sa faceti. Nici nu stiu daca ati mai vorbit pana acum...
Dar presupunand ca da, la aceste detalii, te poti da in vorba cu ea pana va imprieteniti (asta daca nu va cunoasteti deja).

| SkyPilot a răspuns:

Depinde de diferenta de varsta. Daca e vorba de 1-2 ani, nu prea conteaza. Daca e mai mult, depinde foarte mult de fata si de cat de atractiv esti tu pentru ea. In ziua de azi se poate intampla orice.
Faci ce faci cu toate fetele. O privesti admirativ fara sa te holbezi, ii faci complimente discrete si gandite, o inviti la activitati care stii ca ii fac placere. Cand discuti cu ea, discuta despre ea (pentru orice om, "eu" este subiectul cel mai interesant) si casca urechile ca sa afli ce isi doreste.

| StevenMetalhead a răspuns:

Pot să-zic că nu are mare importanță vârsta. Adică la sigur dacă fata e cu 10 ani mai mare ca tine, va părea cam anormal, dar așa trebuie să nu te temi de ceea că te va refuza sau ceva de genul. Fata e atrasă de tine dacă vede că ești curajos și indiferent de vârstă poți să-i demonstrezi că poți. Deci pentru a-i spune că o placi, trebuie să-i zici "Îmi placi și aș vrea să petrec timpul cu tine. Ești drăguță", dar nu te axa pe fraza această, îi zici cum s-a nimeri, important să înțeleagă că ești încrezut în tine.