| Leemonn a întrebat:

Heei. O prietena de-a mea are primul iubit. Si nu stie cum sa se sarute mozol. Pe mine nu vrea sa ma asculte... Da-tii si ei raspunsul, aici. :* Multumesc, funda; x

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Sărutul e sărut vine de la sine.
Sărut franțuzesc nu-i văd rostul decât în afară de atunci când faci sex în rest e total dezgustător pentru cei din jur, nu o să îți bagi limba în gură în mijlocul străzii.
Iar referitor la întrebarea ta, numai folosiți fraților cuvântul mozol dacă nici măcar nu știți ce înseamnă!

| Leemonn explică (pentru Azµre):

Sorry dragutule...eu stiam ca pe pagina se pun intrebari de orice fel! daca nu.ti convine nu mai raspunde! tongue big grin

| Azµre a răspuns (pentru Leemonn):

Nu m-am legat de întrebare, e bine postată, m-am legat de faptul că folosiți cuvântul mozol fără să îi știți sensul lui, atâta tot.

| BSwwatch a răspuns (pentru Azµre):

Dupa vocabular. poti foate simplu sa-ti faci o parere personala, este o cauza pierduta!

| Azµre a răspuns (pentru BSwwatch):

Mi-am dat seama, am încercat să îi explic acum dacă a înțeles bine dacă nu iar bine... nu știu de unde scot aceste cuvinte în ultimul timp...

6 răspunsuri:
| Renard a răspuns:

laughing "StrawberryKiss" de ce nu vrea să te asculte prietena ta? happy Dacă "Azµre" vrea să ne trimită la dicţionar trebuie să înţeleagă un lucru foarte simplu, modul figurat. Apropo, mai e o greşeală, cine-şi dă oare seama? happy

| ƛƝƖƦƇ a răspuns:

Buna.
Sarutul vine de la sine.Trebuie sa se simta lejer alaturi de acea persoana.
Practic sarutul french consta in punerea limbii in gura partenerului.
http://www.wikihow.com/French-Kiss