| XxcorixX a întrebat:

Heei TPU, as avea nevoie de un sfat.
Mi-e incredibil de dor de el, vreau sa il vad din nou dar stiu ca nu se poate.Ce ma sfatuiti sa fac sa nu mai fiu asa trista sau sa il uit?
mersi, dau funda celui mai bun raspunshappy

Răspuns Câştigător
| Chio9 a răspuns:

Ba se poate cum sa nu se poata. Intra pe facebook si uitate la poze cu el. laughing

Bun acum sa trecem la subiect..stiu cum e sa-ti fie dor de o persoana si sa no mai poti avea niciodata, pff e groaznic.dar ce sa faci pana la urma asta-i viata. Ce trebuie sa faci tu e sa gandesti ca daca e jumatatea ta vei fi cu el. Oricati baieti vei avea, daca iti e firca sa-i iubesti cu adevarat atunci nu il vei putea uita. am incercat si eu sa fiu cu alte fete dar din frica de a le iubi ne desparteam si tot acolo ajungeam cu gandul la fosta iubire adevarata.

Tie sti de ce tie dor?! Nu tie dor de el ca persoana crede-ma pe mine, tie tie dor de clipele petrecute cu el impreuna. Chiar daca acum v-ati impaca n-ar mai fi la fel cum a fost candva, si de aici tragem concluzia ca nu are rost sa te mai gandesti la el.

Eu cateodata ma gandesc doar la clipele frumoase petrecute impreuna cu aceea persoana si ce bine ne-am simtit. In rest sunt constient ca totul e in zadar.

Fa-ti un nou amic petrece momente in locurile placute tie si poate ajungeti sa fiti iubiti si asa incet il vei uita.

ps: Acordai timp timpului si totul va fi okey.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din moment ce inca te gandesti la el atunci nu o sa l poti uita niciodata, gaseste ti o ocupatie sa ti ocupe timpul asa incat sa nu te mai gandesti mult la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Centura?

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cati baieti mai sunt in lumea asta...
Iesi cu prietenii, distreaza-te, nu te mai gandi asa mult la el. Cu timpul nu vei mai simti prea multe pentru el si vei putea gasi pe cineva care se te merite cu adevarat.
Baftawinking!

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pana nu reusesti sa il respingi tu, tot timpu il vei vedea pe el in alti, nu cred ca e mort, deci poti sa il vezi, ca sa il faci sa iti faca scarba si atuncea il uiti, sau sa ramai cu el, sper ca am inteles intrebare, fiindca mai am eu problema de dau alte raspunsuri, bft

| Iubiiitzica a răspuns:

Scumpo poti face urmatoarele lucruri :
- Sa iesi cu prieteni afara
- sa practici un sport : dans, gimnastica, tenis
- sa iti faci amici noi
- sa iesi cu amici tai la plimbari in parc sau cu rolele big grin E foarte distractiv
-Sa mergi la petreceri
- Sa pleci undeva la neamuri mai departe unde sa nu te prea cunoasca nimeni.
-AColo sa iti faci noi prieteni
-Sa infintezi un club
-Sa iti pui in cap sa ajuti pe cineva sau sa faci ceva un proiect ceva
- sa pleci in vacante
- Sa citesti carti

Tot ce vreau sa iti zic e sa iti ocupi tot timpul liber ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la el :*

Succes :*

| DoneDon a răspuns:

Cauta pe altcineva pe care sa il iubesti, asa, incet, incet vei incepe sa uiti de el

| valenski a răspuns:

Paia daca te-ai despartit de el uital cauta pe altcineva asa cred ca as face in locul tau