| Lucy27 a întrebat:

Heei! Am o mica problema si as avea nevoie de un sfat. Am un prieten foarte bun la care tin mult. E din acelasi liceu cu mine. El e in aceeasi clasa cu iubitul meu si,din pacate ii place de mine. Stie de relatia mea cu acest baiat, mi-a spus sa nu ma feresc de el dar mereu cand ne vede e trist si nu mai vorbeste asa mult cu mine.Il inteleg, e suparat, ranit..si eu as fi asa daca as fi in locul lui. Eu tin foarte mult la el si nu vreau sa il pierd, e genul de prieten pe viata. Nu vreau sa continui sa il ranesc dar nu pot renunta nici la relatia mea. Nu prea stiu ce fac.
As avea nevoie de un sfat. Celui mai bun raspuns ii dau funda.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Acum depinde ce fel de persoană ești. Ori ești mai egoistă, deci ți de prietenie chiar dacă îl rănești, ori ești cum ar trebui să fii adică renunți la prietenie, eu zic că așa e mai bine, ori ești bună la suflet și iei în calcul ca acel prieten să aibă dreptate și iubitul tău să nu fie un tip tocmai ok, și renunți la el și te cuplezi cu prietenul tău. Tu ar trebui să știi mai bine care e situația și ce ai de făcut.

| ElenaGhilbert a răspuns:

Daca e un prieten adevarat, trebuie doar sa vorbiti cinstit, sa ii demonstrezi de ce tu tii la el, dar si sa ii spui ca il vezi ca un prieten, sa il convingi sa nu se supere, iar daca si tu simti ceva mai mult decit prietenie pai...

| Oancea_Casiana_1993 a răspuns:

Explica-i ca sunteti doar prieteni, incearca sa il cuplezi happy