| TanyaTania334 a întrebat:

Heei,am si eu nevoie de un sfat cu o anumita situatie. De curand am intalnit un baiat,vorbeam foarte des si dintr-o data nu mi-a mai scris.i-am dat eu mesaj odata si era la munca,totul bine.(mi-a raspuns foarte repede si foarte frumos) insa eu vreau mai multe iesiri, chiar imi place de el si nu vreau sa par o disperata ca-l bag in seama(poate e ocupat). As parea disperata daca ii mai dau inca un mesaj, sa l intreb ce face? Chiar nu stiu ce sa fac in situatia asta..nu stiu cum sa ma bag in seama cu el.

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu-l mai cauta.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu e interesat. dacă era interesat te scotea în oraș ca un gentleman. din ce descrii pare un papagal

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace ca de-l agasezi cu mesajele, ceea ce baietilor nu le place deloc, iti va da papucii.
Esteevident ca ceva l-a deranjat la tine oadta ce nu ti-a mai scris deloc, desii inainte comunicati foarte des.
Probabil ca ce ai spus sau insistentele tale l-au deranjat si a oprit comunicarea.
Da-i pace, daca te place cu adevarat, te va invita el!

| dullcat a răspuns:

Buna.Cat timp ati vorbit mai exact? In viata reala v-ati vazut?

| TanyaTania334 explică (pentru dullcat):

Ne-am vazut si chiar am fost incantati amandoi, aproape o luna

| dullcat a răspuns (pentru TanyaTania334):

Depinde de tine daca vrei sa ii mai acorzi o sansa sau sa intorci obrazul si sa il ignori la randul tau.

Cred ca te confrunti cu fenomenul de ghosting, foarte comun mai ales la adolescenti : https://renaldonita.ro/ce-este-ghosting-ul-in-relatie-si-cum-se-manifesta/

| VoidEternal a răspuns:

Unde scrie că doar băiatul trebuie sa inițieze conversația de fiecare data?

Îți place de el, ești interesata? Atunci de ce ți se pare greșit să inițiezi și tu discuțiile?

| anonim3248 a răspuns:

Mai bine nu îl mai căuta.

| FindMyName a răspuns:

Nu înțeleg de ce a stopat asa brusc conversația între voi(adică nu a mai scris asa brusc din nimic)
Ai putea vorbi cu el despre asta, sa ii explici, chiar dacă sunteți doar prieteni. Poate îți va explica și își va face timp sa vorbiți mai mult

| TanyaTania334 explică (pentru FindMyName):

Si daca o sa ma perceapa gresit? Gen ca sunt vreo disperata sau ceva de genul? Tin sa mentionez ca nici eu nu l am contactat asa des, poate asta e problema, insa o facea el tot timpul si chiar ma simteam bine..nu stiu ce sa fac, sincer.

| FindMyName a răspuns (pentru TanyaTania334):

Nu ar trebui să perceapă așa, ar trebui sa înțeleagă că o prietenie/relație sau orice ar fi ea, prin comunicare o ține puternică. Știi cum se zice, comunicarea e cheia. Plus de asta, nu cred că te-ar vedea o obsedată doar din simplul fapt că vrei să comunicați mai mult. Oricum, la un moment dat tot va afla ca îl placi

| KingOoO a răspuns:

Nu lua in seama ce zic toti prostii de pe aici. Daca eventual baiatul e mai timid?
Eu personal vorbesc acum cu una, adica doar eu incep discutiile intotdeauna. De mult timp si incep sa cred ca e in zadar.

Fa tu repede primul pas, pana nu crede el gresit si renunta!
Lasa drec chestia cu disperarea ca nu exista asa ceva.

Poate tipul crede ca munceste cu tine in zadar, cum cred si eu.