| Vlad2002 a întrebat:

Heei TPU! m-am indaragostit de o fata are 13 ani (si eu la fel)
Si nu stiu daca ma place...dar si celui mai bun prieten ii place de ea.ce sa fac? F-U-N-D-A!

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna,
Dupa parerea mea ar trebui sa renuntati amandoi. De indragostit ne indragostim de o multime de ori in viata, insa prieteni buni greu gasesti. Certuri pe aceasta tema sunt in stare sa strice relatii fundamentale intre oameni si nu cred ca vreunul din voi vrea asta. Sunt convinsa ca va sustineti reciproc, radeti impreuna, va spuneti anumite lucruri. Aceste aspecte nu trebuie uitate si o fata nu ar trebui sa intervina.
Ar fi bine sa discutati si sa cadeti de acord ca niciunul din voi sa nu se dea la respectiva. Totusi, aici depinde si de ceea ce crede fata cu pricina despre fiecare din voi. Trebuie sa aflati cumva daca ea va place - din gesturile ei, dupa felul in care va vorbeste, din ce stiti de la prietenii comuni etc. Daca tipa prefera pe unul din voi nu e nici atunci foarte ok sa va certati, cel care a pierdut trebuie sa treaca peste si sa se bucure pentru amicul sau. Are balta peste, fiecare isi va gasi perechea. Oricum la aceasta varsta nu aveti idee ce inseamna iubirea, e doar ceva asa... nu puteti sa o simtiti in adevaratul ei sens.
Sper ca am ajutat.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poate fi vorba de dragoste la 13 ani.Este doar o atractie fizica.Sunteti niste copii.Nu te supara dar este adevarul.

| pietrean a răspuns:

"m-am indragostit de o fata are 13 ani(si eu la fel)" HA? Adica tu esti doua persoane?
Se mai foloseste si virgula,punctul, litera mare la inceput de propozitie.Dar, ce conteaza daca nu le folosim, principalul e, ca ne "indragostim" de la varste din ce in ce mai mici!

| InspectorGadget a răspuns:

Stai pe tusa asa stau si eu
nu actiona mai intai vezi ce cine-i place ei
dont not write replay this message from Global Defence Romania