| Loriiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Heelp! M-am culcat cu prietenul meu acum cateva luni si mama imi tot zice ca ma duce la medic sa vada daca mai sunt virgina si imi e putin teama o zice doar asa sa se asigure ca eu sunt cuminte dar totusi daca o face...nu stiu ce sa fac cum sa procedez, doctorul are voie sa spuna? Totusi e intimitatea mea chiar daca sunt minora. Cum se procedeaza?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Totuși ești minoră și îi va spune mamei că ești femei!
Când te-ai culcat cu prietenul nu te-ai gândit că ești minoră?
Pa, pa.

| dafy a răspuns:

Eu consider ca daca ti.ai nceput viata sexuala inseamna ca de aici in colo tu esti stapana pe propria ta viata.adica stiu c aun rol foarte important il au si parintii pentru fiecare dintre noi dar totusi sunt lucruri intime raman intime indiferent daca iti cere mama tata sau oricine altcineva sa i le impartasesti.
si in plus ai putea sa ii spui mamei tale daca chiar insista sa mergeti la medica da intr.adevar nu mai esti virgina dar tu ti.ai asumat o responsabilitate si poti merge mai departe, oricum cred ca ar trebui sa inteleaga ca fapta e deja consumata si nu mai poti schimba nimic important e ca esti sanatoasa si nu ai avut parte de o eventuala sarcina
multa multa bafta
pupici

| Loriiiiiiiiiiiiiiiiiiii explică (pentru dafy):

Buna, ideea e ca nu pot sa-i spun deloc chestia asta pentru ca mi-a zis ca pe el o sa-l bage la puscarie daca se atinge de mine si imi e foarte frica pentru ca il iubesc si am o relatie serioasa cu el ...imi e si rusine sa-i zic lui ce am vb cu mama mea sad

| dafy a răspuns (pentru Loriiiiiiiiiiiiiiiiiiii):

Nu stiu cat de mult te ajuta raspunsul meu dar e normal ca mama ta sa iti spuna ca il baga pe el la puscarie pentru ca iti vrea binele,si cred ca totusi ar putea sa inteleaga ca el nu te.a fortat ci a fost o decizie pe care ayi luat.o impreuna deci nu e in totalitate vina lui si in plus daca il iubesti si el te iubesste la fel de mult asta inseamna ca esti fericita iar mama ta ar trebui sa se bucure de asta si cred ca ai putea sa ii spui ca tie iti e mai bine asa si ca oricim nu mai poate nimeni schimba ce a fost, viata oricum merge inainte.
si inca ceva, ii poti spune si lui ce se intamla pentru ca ar trebui sa inteleaga sa te sprijine si de ce nu poate chiar te poate ajuta cu ceva
si...eu mereu am crezut ca indiferent de obstacolele ce ti le da vita daca iubesti cu adevarat o sa treci peste absolut orice pentru ca "a iubi"e cel mai pur lucru si e cineva acolo sus care are grija de cei care inca stiu sa puna suflet.
sincer chiar iti doresc multa bafta
pupici

| doc69 a răspuns:

Trebuie sa alegi adevarul nu ai facut o crima nu ai furat.ai facut doar ce ai simtit si sexul este o normalitate... spune-i ca fata ei a devenit mare si ca are nevoie de o prietena buna...fa-i oferta

| LiviuAlan a răspuns:

CATI ANI AI? Daca nu ne spui noi nu te putem ajuta pe deplin.

| MonkeyBoss a răspuns:

Eh, o sa iei o chelfaneala (probabil), si trece laughing

| alexandra033 a răspuns:

Trebuie sa te duci la doctor ca sa vezi daca ai vreo boala.ca sunt multe boli care se transmit prin contact sexual,si trebuie sa ai grija!

mama ta iti vrea binele, si vrea sa iti ofere o educatie buna, dar tu te indepartezi de ea si iti este rusine straight face

mama ta are dreptul sa stie ce se intampla cu tine.Nu trebuie sa iti fie rusine.Toate fetele au trecut prin asta.Eu i-am spus mamei mele ca nu mai sunt virgina ca sa nu ma duca la ginecolog ca imi era rusine.si aveam 15 ani.Deci spune-i mamei tale fara rusine,ia-ti inima in piept,nu fugi de asta, ca tot o sa afle, ca afla acum sau mai tarziu.e alegerea ta.

| Angelique1 a răspuns:

laughing)pai daca ti-a trebuit...laughing)acum sa raspund serios.cand intri la ginecolog ea/el o roaga pe mama ta sa iasa afara cat timp iti face control, in timpul asta tu poti sa ii spui sa nu spuna adevarul mamei tale si sa spuna doar ca esti ok.medicii au o politica de confidentialitate deci sunt obligati sa taca daca tu soliciti asta.problema e daca mama ta nu vrea sa iasa din cabinet pentru ca daca tu ii zici sa iasa isi da seama ca ascunzi ceva...si se prinde ce

| Angelique1 a răspuns:

Bine daca esti minora nu mai exista politica de confidentialitate si o sa-i spuna

| GicaGheorghe a răspuns:

Pai doctorul are voie sa spuna dar cred ca si u ar treuii sa fi de acord. Daca cumva te duce spune-i ca nu-ti convine la ce varsta ai sa se uite un medic la tine in piz**

| Annixlove a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu ea si sa ii spui adevarul?happy Presupun ca te duce la medic nu pentru ca are incredere in tine sad asa a facut si mama. dar atunci eram inca virgina(din fericirelaughing ) si nu m-a verificat...dna ginecolog doar mi-a explicat ce se intampla si riscuri de boli si sarcini nedorite thinking eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu eatongue stiu ca e aiurea sa vorbesti cu ai tai despre sex, si mie mi-a fost ciudat la inceput.dar daca le spui tu, o sa aiba mai multa incredere in tine ca le spui adevarul...sau o sa se supere si o sa va certati.dar nu ai de unde sa stii pana nu vorbesti cu ei. sau poate isi fac griji ca esti prea mica. daca nu te superi, nu imi poti spune cati ani ai?happy

| Ralukys a răspuns:

Dar cand ai facut-o nu ti-a fost teama de ce o sa se intample dupa?raised eyebrows
Cred ca tu nu ai avut"acea discutie" cu mama ta pentru ca altfel ai putea sa fi sincera cu ea
Gresesti cand consideri ca ai o intimitate proprie chiar daca esti minora mama ta raspunde pentru tine si cred ca ea vrea doar sa te protejeze de ceva ce poate mai tarziu o sa regreti
Tu spui ca il iubesti si ca ai facut-o din dragoste darla varsta minora nu prea cred ca tu stii ce e dragostea(sau poate totusi stiilaughingci ai facut-o doar asa sa va intariti relatia
Eu nu te judechappy e viata ta dar incearca sa te gandesti de 2 ori de acum incolo inainte de a face cevawinking
Succes!kiss

| elena1919 a răspuns:

Spune i ca te ai despartit de prietenul tau pentru ca el avea intentii serioase si tu nu vrei sa faci asa cevalaughingasta daca vrei sa minti...da spune i adevarul.pam pam