| Geo_Georgiana_1997_xphp a întrebat:

Heey...am nevoie de niste sfaturi! prietenei mele celei mai bune ii place de un baiat (ea e in a saptea si el a noua)..se potrivesc dar el nu o cunoste asa bine.el mai vine pe la clasa la ea pentru ca are un var care varul lui(care e in clasa cu prietena mea)o place pe prietena mea dar ea i-a zis ca daca vrea ceva mai mult decat o prietenie sa fie ca si frati..si nu stie cum sa faca sa se cunosca si ar vrea sa aiba o relatie cu el (ea nu e urata desi ea se crede straight face ..chiar e frumoasa si mi-e mila de ea ca nu-l poate avea, ca nu stie ce sa faca). daca m-ati putea ajuta v-as multumi din toata inima..va rog ajutati-ma (ea nu a vrut sa puna intrebarea pentru ca a zis ca mai sunt d-astia aiurea care dau raspunsuri idioate) HELP PLEASE!

1 răspuns:
| Eschimoasa a răspuns:

Buna Georgiana,

Ai putea sa vorbesti cu varul baiatului (care e in clasa cu prietena ta ) sa iesiti toti 4 impreuna in parc sau la un suc, sau la film ca sa ii ofere ocazia baitului respectiv sa o cunoasca ma bine.
De asemenea, prietena ta ar putea sa incerce sa comunice cu el in pauzele in care vine in clasa la ea, pentru a putea lega, mai intai o relatie de amicitie si pentru a se cunoaste reciproc mai bine.