| Andreeea97 a întrebat:

Hei.Am 14 ani.De 2 luni cand imi vine ciclul in ultima zi ma doare rau burta si vomit:@. E normal? Fundaa.

Răspuns Câştigător
| BlueBird a răspuns:

Cunosc unele fete care le mai doare burta inainte sau in timpul ciclului dar nu am auzit si de stari de greata. Probabil sunt involuntare sau vin de la durerea de burta. Oricum sfatul meu : Poti sa iei un algocalmin sau un nurofen pentru durerei menstruale sau poti consulta un medic happy.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este normal. Du-te la medic.

| RawrLexa a răspuns:

Da este normal, in acea zi este recomandat sa stai in pat si sa nu faci deloc efort.:*
Funda puppy dog eyes?

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Durerile abdominale sunt complet normale inainte si in timpul menstruatiei. Un semn de intrebare insa il constituie vomitatul...

| mada_5472 a răspuns:

Stai linistita, este normal. Cu timpul nu te va mai durea atat de tare burta si nici nu vei mai vomita. In ziua cand iti vine ciclul, inainte sa inceapa durerile (sau cand sunt la inceput) poti lua un algocalmin si asa durerea va fi mult mai usoara, aproape ca nu o vei mai simtii.

| Alexutza0802 a răspuns:

Nu prea este normalhappy de obicei burta te doare inainte sa iti vina sfatul meu este sa consulti un medichappy

| bloondina a răspuns:

Este normal...fiecare organism reactioneaza in felul lui, dar cel mai bine ar fi sa te consulte un medic, asa vei fi mai linistita si poate iti va da si ceva pastilutze imotriva dureriiwinking