| FanOfPostMalone a întrebat:

Hei! Am 14 ani. Sunt intr-o relație de aproape 4 luni. Vi se pare normal dacă fac petting cu iubitul meu? De exemplu fără penetrare. Și dacă ar fi normal sa ii fac oral. Sunt virgina.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 ani, nu! Esti mult prea micuta pentru asa ceva!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca credeti ca reusiti sa fiti in stare sa respectati intrutotul/''cu sfintenie'' regula ''de aur'' a pettingului si anume : se admite sa fie intretinute toate jocurile de natura sau cu conotatii sexuale dar cu cu conditia de baza caretrebuie respectata cu desavarsire... fara penetrare. Doar in acest caz ati putea incerca sa practicati aceasta activitate de sex surogat, care la inceput sa fie un petting mai ''soft'' care cu trecerea timpului sa devina din ce in ce mai ''hard''. Prin aceasta activitate de petting se permite sa fie practicate toate actiunilor la care pot recurge cuplurile de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, prin intermediul carora sa incerce ca totusi sa-si provoace reciproc placere sexuala care sa se finalizeze prin orgasm si ejacularea. Petting-ul este acea forma de provocare a placerii sexuale la care apeleaza tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi un joc erotic (soft sau mai hard, dupa numarul de haine pe care le pastreza tinerii pe ei...), al carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa aproape reala a actului intim sau sexual pentru tinerii virgini, fiind de fapt o alternativa de "sex surogat" prin care cei care-l practica reusesc sa-si mai pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactii cat se poate deplacute in cazul in care vei accepta sa practicati asa ceva. Multa sanatate! Succes! Sanatate!

| Justme1997 a răspuns:

Eu cred că sunteți prea mici şi de la petting până la mai multe nu este o cale prea lungă. Dacă deja plănuiești si oral nu apuci 15 ani virgină.

| SandraEve a răspuns:

De acord cu Justme
Esti micaaaaa!

| Florin1669 a răspuns:

Norocos baiatul... Altele stau virgine pana la 20 de ani degeaba. Fizic esti pregatita oricum. Daca o vrei si te simti in stare fa o! Si ai grija sa nu fie un jeg. Vezi daca te iubeste.