| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Acum aproximativ un an am avut o relatie cu un tip(a fost primul meu prieten). ne-am despartit, in fine, nu mai conteaza asta. Inainte sa ne despartim am facut petting o data(el mi-a introdus degetul si mi-a facut sex oral). Dupa despartire eu am avut eu o relatie de 7 luni. In timpul asta faceam mereu petting cu baiatul cu care eram, uneori chiar de mai multe ori pe saptamana. M`am despartit de cel cu care am stat 7 luni, si am inceput iar sa vorbesc cu fostul. Am vorbit si despre inceperea vietii sexuale si l-am intrebat eu pe el daca ar mai fi vreo problema daca nu as mai fi virgina si a zis ca nu este problema, dar vrea sa-i spun sincer daca mai sunt sau nu. I-am spus ca sunt, ca "am facut-o" doar cu degetul cu cel cu care am stat 7 luni. Apoi, din vorba in vorba, a zis ca ma lasa sa fiu cu cine vreau eu pana vine el sa ne vedem, dar dupa ce ma combin cu el sa rup orice legatura cu alti tipi(ma cunoaste si stie ca imi cam fug ochii laughing). i-am zis ca tipul cu care sunt acum ma tot preseaza sa incep viata sexuala cu el si a zis ca daca fac ceva cu ala in astea doua saptamani(pana vine el de la munca) sa-i sterg numarul definitiv, ca daca tot sunt nu accepta sa o fac cu altul din moment ce lui ii spun sa ne impacam(si mi se pare corectbig grin).
Si acum, adevarata problema: eu i-am spus lui ca sunt virgina, dar tipul cu care sunt acum sustine ca nu mai sunt, ca daca am facut-o cu 3 tipi cu degetul nu mai sunt, ca nu o sa ma mai doara si nici nu o sa`mi curga sange, ca ar fi himenul meu rupt. Mie niciodata nu mi-a curs sange, dar parca are si tipul asta dreptate. Intrebarea mea e: Cum as putea sa-i explic fostului ca sunt virgina indiferent ca nu mai curge sange? Adica ca nu am avut contact sexual cu penetrare? El cred ca tine la lucrul asta si nu vreau sa nu ne impacam din cauza asta pentru ca il iubesc foarte mult(a fost prima mea iubire).

Răspuns Câştigător
| nobody_4657 a răspuns:

Hellaau! da u chiar il crezi pe asta? de la 2 degete nu ti se rupe himenul, si nici nu cred ca te'o durut macar putin ca si cum ai simti ca ti se face o rana( ca la urma urmei cand se rupe himenul e ca o rana). normal ca inca esti virgina happy si au dreptate ceilalti cand zic ca doar prin penetrarea unui penis ti se rupe, da' si atunci e discutabil. oricum, indiferent de organism iti curge macar putin sange, si daca cel cu care vrei sa te impaci tot nu o sa te creada inseamna ca se foloseste de tine. parerea mea. din pacate baietii cam au o anume placere cand stiu ca sunt primii care tatoneaza 'un teritoriu nou'. big grin.in concluzie, da inca esti virgina, si chiar nu trebuie sa'i zici ca in afara de el si celalalt ai maii facut petting si cu altu/altiiwinking

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu nu pot să înţeleg ce fel de relaţie aveţi voi. De iubire nici nu se pune problema. Dar în fine, revenind la subiect.
Tu i-ai spus fostului că ai "făcut-o doar cu degetul", deci presupun că şi-a dat şi el seama că este foarte posibil ca himenul să se fi rupt, iar tu să nu mai fii virgină în sensul că nu mai ai acel himen.
Probabil când te-a întrebat dacă mai eşti virgină, s-a referit dacă au existat relaţii sexuale între voi (ce implică penetrare).
Şi nu ar trebui să îţi mai faci atâtea griji; ai fost liberă să faci ce vrei din momentul în care te-ai despărţit de el, iar acum nu eşti obligată să-i dai explicaţii cu privinţă la relaţiile tale, pentru că, până la urmă este corpul tău, nu îi aparţii.
Baftă!

| FataCuOchiiCaprui explică:

Nu am chef sa ajung chiar la medic. Nu am facut sex cu penetrare, dar prietenul de acum zice ca nu mai sunt virgina(pentru ca poate introduce doua degete).

| FoarteLetargic a răspuns:

Ii spui ca ai himenul elastic si de aceea nu curge sange. E posibil chiar sa fie asa.

| djcrazyroxxy a răspuns:

Pai poti sa-i explici ca esti dar nu iti mai curge sange pentru ca deja ai facut petting cu 3 baieti si atunci o sa inteleaga ":*

| Laya a răspuns:

E simplu. Virgina esti pana in momentul in care cineva te penetreaza. Daca nu te crede, ia-l frumos de manuta si duceti-va la ginecolog.
big grin Ai spus ca inainte sa te desparti de el si el ti-a introdus degetul si (banuiesc) ca nici atunci n-a curs sange, asa ca foloseste de asta big grin!

| adriantf a răspuns:

Du-te la medic si coate certificat medical din care sa rezulte ca esti virgina... asa se vede totul clar, daca minti sau nu...

| adriantf a răspuns:

Spune-i ca nu mai esti virgina si gata. Daca te vrea, te ia si asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca printre degetzele fostilor prieteni ai tai s-a strecurat si un penis.da nu mai esti virgina, dar daca este cum zici tu inseamna ca esti virgina (decat un penis poate rupe himenul si ala daca este mai lung de 10 cm) in niciun caz degetzelul... aaaa si app nu la toate femeile curge sange si doare depinde de organism si cat esti de relaxata atunci in momentul ala. Sper ca am fost de folos SAL

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa stii ca e posibil sa te fi dezvirginat, asta depinde de cat de adanc ti-a introdus degetul in vagin.Pe tine te-a durut atunci?
Dar sa stii ca tot stramta esti pentru ca grosimea degetului nu se compara cu grosimea p*** si de durut tot o sa te doara si el atunci o sa se convinga ca tu ai fost virginahappy:*